Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy autista ember viselkedhet...

Egy autista ember viselkedhet időnként így úgy mintha aki bolond és hülye nem normális!?

Figyelt kérdés

Tehát csúnyán beszél és szemtelenkedik is legfőképpen gyerekkorában!?

De azért felnőttként is előfordulhat megesik ez ilyesmi olyasmi hogy elkezd csak nevetni ha valami eszébe jut.

Amin jókat kuncog és nevet

Meg idétlenül degeneráltan viselkedik az illető egyén/személy



2023. okt. 26. 14:43
 1/7 Zcom09 ***** válasza:
100%

Az autizmus egy spektrum, nem igazán egy konkrét tünet halmaz. Ismertem olyat aki éveken keresztül a sarokban ült és nézett ki a fejéből, volt olyan aki egy lépést nem tudott tenni anélkül hogy valamilyen játékkal játszon és imitálja magának a játék hangokat. Vagy olyan aki ha bármi nem úgy meg ahogy akarja dühromtatot kap, dobál mindent ön és közveszélyessé vált.

Amiket leírtál tünetek utalhatnak autizmusra, de nem garantálják.

2023. okt. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Többnyire akkor fordul elő az ilyen amikor nem érzi biztonságban magát. Valami zavarja. Túl sok az inger túl kevés az inger stb.
2023. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Amikor kiborulnak, nemigen kuncognak. De mindenki más, lehet, hogy ilyen is van.
2023. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyakran fordul az elő, hogy egy autista és egy allista nem érti meg egymást, és az allista, illetve környezete elkönyveli az autistát bolondnak.
2023. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én rám jellemzőek ezek a tünetek is akiket leírtam
2023. okt. 26. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:

"Tehát csúnyán beszél és szemtelenkedik is legfőképpen gyerekkorában!?"


Ez neurotipikus gyerekekkel ugyanúgy előfordul. Autistáknál jellemző inkább, hogy nem akarnak ők szemtelenek, lenni, csak nem érzik annak, amit mondanak. Nyilván súlyosságától is függ. Egy nem beszélő autista 100%, hogy nem fog neked feleselni :-)


"De azért felnőttként is előfordulhat megesik ez ilyesmi olyasmi hogy elkezd csak nevetni ha valami eszébe jut."


Neurotipikus felnőttekkel ritkán. Autistáknál szerintem gyakrabban van ilyen.


"Meg idétlenül degeneráltan viselkedik az illető egyén/személy"


Itt is az a kérdés, hogy miért csinálja. Nem érzi annak? Frusztrált? Ez gyakoribb autistáknál. De egy neurotipikus gyerek is idétlenkedhet.

2023. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem. A törvény is tiltja. Ez csak a normális embereknek engedélyezett.
2023. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!