Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nyerjem vissza az...

Hogyan nyerjem vissza az életkedvem?

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit kaotikus lesz, de megpróbálok mindent leírni:


Fiatal felnőtt vagyok, aki elég erős önutálattal küzd. Ez valószínűleg a gyerekkoromból jött, ahol figyelemhiányos voltam, mindamellett az iskolában folyton bántottak, így akkoriban barátaim sem voltak.

Ezt eddig igyekeztem valamilyen pótcselekvéssel elfedni, azonban pár hónapja már egyik hobbim sem okoz örömet. Semmilyen tevékenységhez nincs kedvem és nem lelem örömömet semmiben.


Az utóbbi időben előjöttek a lelki problémáim, amiről úgy érzem senkivel sem beszélhetek. Igazából eddig sem tudtam. A család egyik fele nem tudná hogy lereagálni, a másik fele pedig rosszul reagálná le. A barátaimnak meg nem merem ezeket elmondani, mert félek, hogy ha nem a vidám oldalam látnák, akkor inkább eltávolodnának tőlem. Ez már évek óta így van, és rájöttem, hogy ha meg is próbálnám elmondani valakinek ezeket a lelki gondokat, akkor se menne. Egyszerűen nem tudok róluk beszélni.


Talán azért, mert eddig sem beszéltem, vagy az is közrejátszik, hogy amikor emberek között vagyok, már automatikusan váltok át "vidám" üzemmódba, hiszen egy szomorú emberrel kisebb eséllyel akarnak barátkozni.


Megpróbáltam a tanulmányaimba temetkezni, de az csak rontott a helyzeten. Hiába készülök sokat egy dolgozatra, sosem érem el azt a jó eredményt, amit szeretnék, és látva, hogy mások 90-100%-okat értek el, teljesen elcsüggeszt.



Nem sajnáltatni szeretném magam, ha látnék valamilyen megoldást, nem írtam volna ki ezt a kérdést. Tényleg nem tudom, mit csináljak.



Mit tegyek, hogy ne érezzem magam ennyire rosszul?



2023. okt. 27. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondold, a lelki problémákat meg kell beszélni valakivel. Ha ez nem lehet a család és a barátok sem, akkor értelemszerűen pszichológus, vagy coach, életvezetesi tanácsado, akik ilyen helyzetekkel foglalkoznak.
2023. okt. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A barátaimmal meg tudnám, meghallgatnának, csak félek, hogy terhet jelentene ez nekik, és nem tudok ezekről beszélni. Ha meg is próbálom, nem jön ki hang a torkomon. Olyan, mintha elfelejteném, hogyan kell beszélni.
2023. okt. 27. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Először csak válassz ki egy barátot.. Ne az összesnek mondd el. Úgy könnyebb és látod hogy reagál rá.
2023. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2: Megpróbáltam, de ugyanúgy nem tudtam megszólalni, hiába várt türelmesen az a barátom (végig teljesen jól kezelte, tehát tényleg nem vele volt a baj).
2023. okt. 28. 13:14
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Szia. Az önutálatról. Az ember akkor utálja magát, amikor olyat tesz, úgy él, amit másban is utál. Mert az utálatosság objektív, vagyis nem személyfüggő. Az emberre nézve legtöbbször az a nagyobb baj, ha magát utálja. De ez jó is, mert a magában lévő rossz helyett nem másnál keresi az okot, vagyis a helyes diagnózis megtalálása felé jó irányban halad. Ha megtalálja a valóságos diagnózist, jöhet a jó és igaz terápia, és a gyógyulás az önutálatból.
2023. okt. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Az 5-ös választ nem fejeztem be. Most ideillesztem. Jó a helyzeted, de kérlek olvasd tovább, mert szeretettel írok most neked. Van Valaki, Aki Maga a szeretet, az igazság, a jóság, az együttérző irgalmasság. Ő az ÚR JÉZUS KRISZTUS, az ISTEN Fia. Vele jó lenni, az Ő "tanítványának" lenni kívánatos, És képzeld el, mondta azt is,-a Bibliában van megírva,- hogy csak az lehet az ő tanítványa, aki többek között meggyűlölte magát. Vagyis a rosszat magában. Nemcsak másban. Látod már, hogy aki őszintén látja magát, és a rosszat gyűlöli, utálja magában, az az ÚR JÉZUS KRISZTUS szerint jó úton jár. Én is gyűlöltem magam a rosszam miatt. Odafordultam hozzá, és Ő segített rajtam. Ha akarod, rajtad is segít, csak kérdd a segítségét, imádkozz Hozzá, beszélj Vele. Tisztára mossa a lelked.
nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!