Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitől kérjek segítséget?

Kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés

(Kiskorú vagyok)

Az a helyzet, hogy régóta fontolom életem eldobását.Már alternatív terveim is vannak.Úgy érzem, nincs értelme folytatnom.Mindig is felesleges hulladékként éreztem magam a társadalomban, aki nem tud beilleszkedni, nincs célja, nincs jövője.Nem bonyolítom.

VISZONT 2 dolog van ami visszatart

1. Nem akarok fájdalmat okozni a családomnak. Ugyan sosem éreztem hogy első lennék nekik, mégis, anyám nem érdemelné meg ezt a gyászt. Szerintem sosem tudná feldolgozni. Tönkre menne a karierrje. A Xanax tartaná csak életben.Vagy belehalna a fájdalomba hogy “mit rontott el”.

2. A félelem. Félek hogy az utolsó pillanatban fogom megbánni. Hogy “ hupszi talán ezt elhamarkodtam”. És bár ateista vagyok,s úgy gondolom a halál után megszűnök létezni, van bennem egy kétely. Mivan akkor, ha a lelkem örökké fog bűnhődni görög mítoszi kegyetlenséggel.Mint pl Atlas vagy Sziszüphosz a Tartaroszban.

DE NEM BÍROM TOVÁBB AZ ÉLETET.A szüleimnek már mondtam, meghalgatnak,de szerintem nem nagyon veszik komolyan.Azt mondták, ha megtenném, önző vagyok. Viszont arra nem gondolnak hogy ők mennyire önzők, amikor csak amiatt akarják hogy itt maradjak, hogy nekik meg maradjon a lelki békéjük.



2023. okt. 27. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, hány éves vagy pontosan, de látszik, hogy még gyerek. Nem a szüleinknek élünk, hanem magunknak. Ha tanulsz, magadnak tanulsz, nem azért, hogy a szüleidnek megfelelj. Pár év múlva bőven változhat a véleményed a mostani dolgokról az életedben pedig biztos, hogy nagy változások lesznek. Elvégzed az iskolát, elmész dolgozni, ahol egy teljesen más közeg vesz körül. Dolgozó felnőttként pedig elköltözhetsz a szüleidtől és magad alakíthatod az életedet. Még nagyon sok jó dolog vár rád az életben, ha teszel érte. Javaslom, kezdj el sportolni. A sport mindenkinek jót tesz mentálisan is, nem csak fizikailag.
2023. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez a válasz ott bukott meg, hogy ha önmagamért akarnék élni, nem tettem volna fel ezt a kérdést.

Amúgy sportolok

2023. okt. 27. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológustól tudsz segítséget kérni.
2023. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig kifejthetnéd, hogy mi vezetett ide, hisz igazából pont ez volna a kulcs abban, hogy legalább valami apró tanácsot próbálhassunk adni, vagy közösen megpróbálni megtalálni, hogy mi ennek a forrása.
2023. okt. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha szüleid nem veszik komolyan, mástól kell kérned segítséget. Szerintem még iskolás vagy, biztosan tudom hogy az iskolák többségében van iskola pszichológus. Titok tartási kötelezettsége van, szóval nem kell félned attól ha valami is elterjedne a környezetedben.
2023. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy jó pszichológust, aki figyel rád és együttérző!

Idővel jobb lesz, ha jobban akarsz lenni, de sok munka van vele.

2023. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az ember eredendően önző lény...te is meg a szüleid is. Ez ilyen.

Lehet ez ellen is tenni.

2023. nov. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!