Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérhetnék tanácsot, praktikát?

Kérhetnék tanácsot, praktikát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az én problémám bagatellnek tűnhet, de rettenetesen megkeseríti a napjaim.

Szóval:

Állandóan a légzésemre figyelek, ha nem tudok mély levegőt venni, pánikba esek, elönt a félelem.

Voltam ezzel pszichológusnál, hátha visszavezethető valami okra. A családi állapotom rendben, szerető családban élek, van egy csodálatos gyermekem, sportolok, vannak barátaim,hobbijaim. Az egy probléma a munkahelyem, ahol közel másfél éve kezdtem, nagyon nehéz volt a beilleszkedés, a kollektíva nem a legjobb. Ez okozhatná? Kérlek, akinek van hasznos tanácsa, segítsen, és ne rázzatok le annyival, hogy ne figyeljem a légzésem, próbáltam ezeregyféle módon. Olyan távolinak tűnik, amikor ez még nem volt és önfeledt voltam, szeretném visszakapni azt a régi állapotom:( Nagyon köszönök minden választ és ötletet.



2023. okt. 27. 20:00
 1/1 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség okozhat ilyen tünetet, nekem rendszerint buszozás közben volt (mert tudtam, hogy sokan vannak rajtam kívül) és mindig attól féltem, mi van ha rosszul leszek amiatt, hogy nem kapok levegőt, ha rosszul leszek majd miattam kell megállítani a buszt és ez még inkább generálta nálam a pánikot, így körforgás volt az egész. Akkor nyugodtam csak meg, amikor már tudtam, hogy hamarosan leszállok.

Tipp: ha benne vagy a pánikban, segíthet kizökkenteni, ha elterelődik a figyelmed arról, hogy nem kapsz levegőt, pl egy kollégával beszélgetés, vagy felhívod valamelyik családtagod beszélgetni, ha a munkád engedi.

2023. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!