Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeled a stresszt?...

Hogyan kezeled a stresszt? Milyen megküzdési stratégiád van rá?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék kinek mi az ami bevált?

Mostanában nagyon feszült vagyok és egyszerűen nem tudok kiengedni. Félek, hogy egyszerre zúdítom rá valakire.



2023. okt. 29. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A meditáció sokat tud segíteni. Akár otthon, az irodában, gyakorlatilag bárhol meg tudsz állni 5 percre. Becsukod a szemed veszel egy jó nagy levegőt, aztán normál légzéssel folytatod és próbálsz figyelni arra, hogy levegőt veszel. Közben nem baj, ha cikáznak a gondolataid, ez természetes. Próbáld ki egy hétig minden nap. Plusz alkalmat is beiktathatsz amikor épp úgy érzed összecsapnak a fejed fölött a hullámok. Netflixen pl. van egy sorozat: Headspace, útmutató a meditációhoz. Akár azzal is csinálhatod.
2023. okt. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem az okokat is kell nézni.

Miért van annyi stressz az életemben? Ha folyamatosan feszült vagy, azt mi okozza? Környezet, emberek, kapcsolat hiánya stb ?

Nem lehet állandó feszültségben éllni tartósan, előbb utóbb kibukik az ember.

A megküzdési stratégiák segítenek, de az okok feltárása nélkül újból és újból hullámvölgybe kerülsz. Egy kis önismereti munka és meditáció során próbáld feltárni ezekre a választ.

Hogyan változtassam meg az életem?

2023. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sipylos válasza:

Lehet ez segít:


[link]

2023. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elkezdek dalolni!

Lehet ez nem segít de ha egyedül vagy feltétlenül próbáld ki! Hihetetlenül konnyut a lelken és boldog is keszel

2023. okt. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!