Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen stresszkezelési módszer...

Milyen stresszkezelési módszereket ismertek és tudtok is alkalmazni eredményesen?

Figyelt kérdés

Például amikor sok ember előtt kell előadni, vagy egy fontos beszélgetés előtt vagytok egy számotokra fontos személlyel... De nem feltétlenül csak akut stresszre gondolok, hanem krónikus stresszkezelési technikákra is

Nektek mi válik be?



#stressz #technika #stresszkezelés #Megküzdési stratégia
2022. febr. 2. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

1: Otthon begyakorlom a prezentaciot, eloadom baratomnak online, esetleg tesomnak eloben, magamban elszoktam mondani, hogy eloben ne rontsam el, es ha tudom hogy jol felkeszultem kevesbe stresszelek


2: Oke felkeszultem de meg is izgulok a helyszinen...Megmosom a mosdoban a csuklomat, kicsi a viz a nyakamra, a hajlatokba, ezzel kicsit lehutom magam, lassan veszem a levegot, es probalok nem egy helyben ulni hanem picit jarkalni gondolkodni, igy nem emeszt fel a stressz, es tudok koncetralt maradni


3: En miutan elkezdem vagy belepek a terembe, altalaban jol vagyok, nekem elotte szokott szarabb lenni, ezert ha ilyen fontos valami van van hogy 1-2 oraval hamarabb megyek oda a helyszinre, nem pedig az utolso pillanatban ezzel is kevesebbet stresszelek


Osszegezve: Gyakorolni kell, minel tobb szituacioban, es a fejedben rendezni a dolgokat, tudom nem konnyu, de ha rakeszulsz, felkeszulsz leszel, es minel tobb ilyet csinalsz, egyre jobban es jobban fog menni, es kevesbe fogsz stresszelni vagy idk panik rohamot kapni

2022. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hétvégente a mennyei focibajnokság meccsein üvöltve szurkolás + krvaanyázás. Hatásos, sok éve csinálom. :D
2022. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!