Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a skizofrénia tünetei...

Ezek a skizofrénia tünetei lehetnek?

Figyelt kérdés
Élettársam anyja diagnosztizáltan paranoid skizofrén. Élettársam (férfi) elkezdett furcsán viselkedni. Előlem elzárkózik, észre sem vesz, nem kommunikál, vagy ha igen, akkor dührohamai vannak. Ellenséget lát bennem, és azt mondta költözzek el, mert foglalom a helyet a lakásában, és neki kell a hely. Vannak időszakok, amikor megszállottan elkezd takarítani, és mindig erős tömény vegyszerekkel. Vannak időszakok amikor feldobott a hangulata, és van amikor ahogy írtam, teljesen elzárkózik előlem és kötekedik. Ezek lehetnek a skizofrénia tünetei?
2023. okt. 29. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Lehet csak új nő van a képben.
2023. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem
2023. okt. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vele van a baj. Nem skizo ő.

Ha az lenne miért akarnál tőle egy minimásolatot gyerekben?


Nagyon egyszerű a képlet, neki van baja veled. Ha valaki azt akarja, hogy elmenj ne maradj.

Mert előbb utóbb eldurvul és rendesen megcsapdos. Meg akar szabadulni tőled. Én is takarítok erős vegyszerekkel. Időnként azzal id kell. Vannak az embernek jobb és rosszabb napjai is. Egyszerű a képlet, ha fáj is:

Ne akarj olyat aki téged nem akar.

2023. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy gyerejet akarok tőle? Mi van? Nincs is gyerekünk!
2023. okt. 30. 10:53
 5/10 A kérdező kommentje:
18 éve vagyunk együtt. Már régebben is voltak fura dolgai, fura megnyilvánulásai, dühkitörései, de az utóbbi időben mint aki nincs a földön. Megszállott lett bizony dolgokban.
2023. okt. 30. 10:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Páromnál pár hónap alatt előjöttek a tünetek, főleg hallucinációk + azt hitte róla beszélnek az emberek. Te párod valószínűleg csak szabadulni akar tőled.
2023. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az anyja skizofrén. Neki 60 felett jöttek elő a tipikus paranoiás tünetek. Élettársam ahogy visszagondoltam, már régebben is volt hogy fura volt. Joindulatú kérdéseim mögött valami rosszat látott, és gyanakvóan kérdezte hogy ezzel mit akarok mondani? Pl amikor beteg volt, és kerdeztem hogy van? Külső szemmel és ha nem tudnám hogy az anyja paranois skizofrén, nekem is az jutna eszembe hogy szabadulni akar tőlem. Es igen lehet így is, de valszeg a paranoia kezd kijönni rajta is. Elkezdett kényszeresen takarítani, fertőtleníteni is.
2023. okt. 30. 15:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. okt. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nézd biztosan nehéz elfogadni ennyi idő után. Ahogy látom jelenleg a tagadás fázisában vagy. Biztosan nehéz elfogadni és nagyjából 40 évesen újrakezdeni mindent. De nem értem miért ragaszkodsz valakihez, aki elmondta, hogy nem akar téged? Ha valaki nem akarja, hogy maradj, akkor azon nagyon nincs mit elemezni, megmagyarázni vagy sajnálni. Attól hogy az anyja skizo, ő még nem lesz az. Mindenféle kifogásokkal nyugtatod magad. Szerintem a többség jól látja, hogy nem beteg az embered. Biztosan fáj elfogadni, de rád unt.
nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De az. Skizofrén. A kerdésem kiirása ota kiderült. Pszichiatriara került.
nov. 17. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!