Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az ha megszűnik a...

Miért van az ha megszűnik a szorongásom akkor egy teljesen más ember vagyok ?

Figyelt kérdés

Reggel ha felkelek nagyon erős a szorongásom . Ez teszi ki általánosságban a napjaimat , viszont van hogy órákra elmúlik . Akkor teljesen máshogy látom és gondolom a dolgokat és olyankor attól sem félek amitől szorongás közben igen .

Úgy érzem ezt nem egy gondolat okozza . Mert ha félnék az adott dologtól akkor ha nyugalmi állapotban rá gondolok akkor is elkezdődne a szorongás , de akkor nem és nem is értem hogy olyan állapotban miért érzékelem félelmetesnek .

De ugyan ez van fordítva is . Ha nagyon erős rajtam a szorongás akkor hiába mondom magamnak hogy ugyan már miért kell ettől meg attól félni . Az agyam olyankor teljesen át vált vagy mi .

Lehet ez hormonális is ? Mert tényleg nem értem miért érzem sokszor azt az elviselhetetlen érzést és ha elmúlik akkor csak úgy hirtelen . Mintha valami hatalmas nagy adrenalin öntené el a testemet.

Ha pánikrohamom van akkor sem félek tőle mert tudom hogy nem lesz semmi . Azt érzem olyankor hogy el önt ez az érzés (hiába gondolok én akármire) . 130 as pulzussal tök nyugodtan fekszek és elviselem meg ezt az egész testemet feszítő érzést .



2023. nov. 1. 01:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és ha pánikrohamom van soha nincs olyan érzésem hogy megfulladok meg soha nem kapkodtam a levegőt sem .
2023. nov. 1. 01:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Én laikus átlagemberként a saját példám alapján arra tippelnék, hogy van/volt egy szülőd, akit szeretsz/szerettél, de kiszámíthatatlan az, hogy "mit dob nála a gép". Hogy kedves lesz veled, vagy bánt, vagy csak szimplán le sem sz*r...
2023. nov. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, illetve nő vagy férfi?
2023. nov. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
22 és nő
2023. nov. 1. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!