Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes elfogadni a nagyon...

Érdemes elfogadni a nagyon gyenge tanulási képességeket, vagy lehet tenni ellene valamit? 30/F

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni. A lényeg, hogy rettentő nehezen tanulok, nem jó a memóriám, nehezen jegyzem meg a dolgokat. A reál tárgyak sem az erősségeim.


Átgondolva a dolgot, talán általános iskolás koromtól kezdődött, ahol teljes napokat végig tanulva tudtam csak a jeles-kitűnő szintet elérni. Mások vagy nem tanultak, vagy nagyon keveset mégis jobbak voltak nálam.


Tinédzserkoromban sok éven át szorongással és depresszióval küzdöttem más problémák miatt (kiközösítés), majd felnőttként nyugtatók, antidepresszánsok lettek a társaim sok éven keresztül, valószínű ezek is odacsaptak a memóriámnak még jobban.


Az érettségit esti iskolában tettem le, végigtanulva a napokat, az utolsó három hónapban napi 10-12 órát tanultam, így sikerült egy 3,5 körüli átlagot hozni, pedig pl. a történelem különösen érdekelt, mégsem lett valami fényes...


Ezután beiratkoztam marketing szakra, pár hét után láttam, hogy veszett fejsze nyele az egész ezért ott is hagytam. Már az első két hétben gondot okozott a tananyag feldolgozása.


A fő problémának viszont talán azt tartom, hogy amik nagyon érdekelnek, pl. angol nyelv, már vagy 10 éve foglalkozok vele, és nem bírok középfoknál feljebb jutni. Online tanfolyamok, YT videók, többféle csatornán keresztül tanulok, de élesben jövök rá, hogy a tudásom rettentő kevés a befektetett energiához képest.


Utóbbi időben kezdett el ez rettentően zavarni, hogy megvan a tanulási, fejlődési vágyam, de egyszerűen nem jutok sehova, mert kb. egy analfabéta szintjére teszem magam.


Jó 1 éve szemezek a könyvelői szakmával, hogy legyen valami értékes kézzel fogható szakmám, de azt a tananyagot, folyamatos tanulást nem tudnám tartani, hiába szeretném, ezért nem merek beiratkozni.


Próbáltam multivitaminokat, omega 3-at, B complexet, különféle gyógynövényeket, memória javító készítményeket, de semelyik sem hozott érdemi eredményt.


A kézműves dolgokban viszont nagyon jó vagyok, de nem hagy nyugodni ez a dolog, és nem tudom hol tudnék utánajárni ennek a dolognak, hogy miért ennyire semmit sem érő a tanulási képességem, ami miatt már sajnálatos módon harag is van bennem mások felé, hogy ők tudják valamire vinni, én nekem pedig folyamatos szenvedés az életnek ez a nagyon fontos része.


2023. nov. 3. 12:43
 1/7 A kérdező kommentje:
(Azt mellékesen hozzá kell tennem, hogy a családom és a rokonság eléggé alulképzett, nem egy 8 általánossal rendelkező van)
2023. nov. 3. 12:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy nem vagy gyerek de a helyedben elmennèk egy gyógypedagógust-logopèdust keresni.

Ne külön külön hanem egybe .

Ő kompetensebb ebbe,lehet meglepődik majd a korodon mert gyerekekkel foglalkoznak de valamit biztosan javasol

2023. nov. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elmondottak alapján törekvő és intelligens személy lehetsz, ez nem mindig függ össze a képzettségi szintekkel. Szerintem is valamely képességfelmérő szakember tudna tanácsot adni. Lehet az évek múltával az önbizalmad leromlott, ebben a pszichológus segítene.
2023. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legyen akkora türelmed, mint egy szentnek. Lásd Szent Ritát. Soha ne add fel, bármit is tanulsz!

Emellett kézműveskedj is, mert az sikerélményt ad.

2023. nov. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem maximalista vagy. Nekem nem tűnik úgy, hogy buta lennél. A nagyon gyenge tanulási képesség nem azt jelenti, hogy sok tanulással jelesre tud valaki gyerekként teljesíteni, hanem azt, hogy konkrétan kibukik már az általános alsó tagozatából, nem tud alapszinten se megtanulni írni-olvasni, meg hasonlók. Az, hogy vannak, akik nálad gyorsabban tanulnak, az nem jelenti azt, hogy buta lennél. Túl magasak az elvárásaid magad felé, valószínűleg a szüleid is gyerekkorodban nagyon teljesítmény-centrikusak voltak. A nyelvérzék se egyforma mindenkinél, nem ritka, hogy valaki nem tud felsőfokon megtanulni idegen nyelveket, ez se vall gyenge szellemi képességekre. Szerintem inkább a túl alacsony önértékelés lehet a problémád. Valamint lehet olyan, hogy pl. egy kezeletlen depresszió rontja a memóriát, a tanulási képességeket, ez az ú.n. pszeudodemencia. Ez visszafordítható, ha a depressziót kezelik. Lehet csupán egy stresszes, túlterhelt élet következménye is, ha valaki elkezd nehezebben tanulni, mert a túlterhelt agy nehezebben dolgozza fel a sok információt.
2023. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ej, hát kicsit emlékeztetsz magamra, bár nekem sosem volt ekkora szorgalmam.

Itt most laikus spekuláció következik: a depressziót okozhatja valamely trauma, ezek meg állítólag eléggé leterhelik az agy emlékközpontját (legalább is az EMDR valami ilyesmit mond, ha jól értem), ez ronthatja a tanulási készséget is. De lehet ez egy figyelemzavar is nálad?! Arra esetleg jó lehet a diszk.hu - tanfolyama, ami eléggé gyakorlatközpontú, esetleg nézd meg.

Mindenképp gratulálok az eddigiekhez!

2023. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem szokott segíteni, hogy kb 1 órát tanulok, és utána 10 percig mást csinálok, nem tudom szoktad-e ezt csinálni de sokat segít. Sok sikert!
2023. nov. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!