Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet felnőttként...

Hogyan lehet felnőttként fejleszteni a koncentrációs képességet?

Figyelt kérdés

Olyan szinten stresszes vagyok, hogy már a hobbimban se tudok 2 percnél tovább koncentrálni. A munkámban is gátol, mivel kirúgtak egy figyelmetlenség miatt. Egy dalt se bírok végig hallgatni, nem bírok egy dologra koncentrálni.

Mindig bevillan valami, pl. holnap többet kéne tanulni, vagy csak épp a kedvenc youtubereim videói vagy hogy holnap már kellene kávét venni stb. De az a baj, hogy ezek miatt kiesik rögtön pár másodperc és ha pl. a főnök magyaráz nekem valamit nagyon nem mindegy.


Már nagyon idegesít. Generalizált szorongásos szindrómám és depresszióm van, más betegségem nincs. Az ismerőseim mind azt mondják, hogy sokat kapkodok.

Nincs rá valamilyen napi gyakorlat, módszer, hogyan tudnék koncentráltabb lenni?


Egyéb infó, ha ez számít: Z generációs vagyok, én úgy tudom, hogy a Z generációsok, amúgy se bírnak sokáig egy dologra figyelni.



2022. okt. 2. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A Z generáció legnagyobb átka az okostelefon, a facebook meg a FOMO. Amúgy ha ennyi szép diagnózisod van, akkor csak szedned kéne a gyógyszert, amit az orvos felírt.
2022. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szedem, de akkor sem mindig megy a koncentráció.
2022. okt. 2. 15:30
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Ezt a kezelőorvosodnak mondd el, mert akkor nincs jól beállítva a gyógyszerezésed.
2022. okt. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!