Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tünetmentes vagyok így is marad?

Tünetmentes vagyok így is marad?

Figyelt kérdés
Tehát már kb fél hete azt vettem észre hogy nyugodtabb vagyok nem szorongok,nincsenek hangok. skizofréniára szedek gyógyszert, ezeket kventiax SR 300mg,Amitrex800mg,Scippa10mg,Rivotril reggel 1mg délben 0,5 este 1 mg. Ez a gyógyszereknek köszönhető leginkább vagy sem? 32/F

2023. nov. 5. 17:46
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Nem tudom. A hangok mit mondanak neked?
2023. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
gondolom a gyógyszertől vagyok jobban hisz a skizofrénia élethosszig tartó betegség , gyógyíthatatlan
2023. nov. 5. 17:53
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen rövid idő elteltével még nem lehet rendes tünetmentességről vagy javulásról beszélni, de már jó úton jársz. És igen, valószínűleg a gyógyszerektől vagy jobban. Jobbulást, kitartást, vigyázz magadra!
2023. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Meg jó a dokim is :)
2023. nov. 5. 18:14
 5/13 A kérdező kommentje:
a Rivotrilt szerencsére sikerült lefeleznem már 1,5 hete minden megvonási tünet nélkül,mármint a délit.
2023. nov. 5. 18:37
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Én skizoaffektív vagyok, ami majdnem ugyanaz 😊 (Reagila max: 6 mg, Seroquel 300 mg, Elontril és Frontin ) néha változik így úgy a gyógyszeradag vagy összeállítás, de 2011-óta nem voltam kórházban, és jól vagyok, előtte vagy 12 kórház volt 6 év alatt! Szóval lehet 😊 Azért pár hétre nem mondanám, hogy oké minden, de maradjon így egy évig aztán több évig, és így tovább! Lényeg, hogy szedd a gyógyszereket és járj dokihoz, ha ez felborul, akkor Te is ☹️ kitartást!
2023. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
sehogy nemtudok sokáig tünetentes lenni,mindig ilyen időszakosak...
2023. nov. 5. 22:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gyógyszer segített. Én, depressziós vagyok és több, mint egy évtizede rendszeresen szedem. Igaz, ennek ellenére is vannak rossz napjaim. Viszont, ha visszaemlékszem a gyógyszer nélküli időszakra az maga volt a pokol. Nekem kb. 6 hét kellett, mire beállt a gyógyszer. Addig, rosszul voltam.
2023. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Beszedtem Scippa 10 mg helyett 15mg ot mert igy beszéltem meg az orvossal azóta nem vagyok tünetmenes,elmúlt. annyit mondott doki 15mg ot hogy szedjek,csak eddig nem növeltem meg.
2023. nov. 6. 07:43
 10/13 A kérdező kommentje:
F*szom
2023. nov. 6. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!