Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns mellékhatás?...

Antidepresszáns mellékhatás? Másik gyógyszer fog kelleni?

Figyelt kérdés

Szorongásos depresszióra kezdtem el szedni 4. napja az Escitil 5mg-os antidepresszánst.

Már a második éjjel elkezdtem konkrétan nem aludni, és minden reggel öklendezem, a gyomrom éhes mégsincs étvágyam. Gyomoridegem van.

Ez el fog múlni vagy hívjam fel az orvost?

Tudom hogy pár hét kell még, de így elég nehéz bármit is csinálni napközben.


2023. nov. 6. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Hívd fel az orvost,ez súlyos mellékhatás.
2023. nov. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1 - Köszönöm, egy picit megijesztettél. Hívni fogom ma.
2023. nov. 6. 10:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvos?
2023. nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy szerinte még nem lehetett a mellékhatása 4 nap után, de felírt másikat, amit el kell kezdenem ma szedni: Mirtadepi a neve.

Előre félek...

2023. nov. 7. 10:30
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Azt jobb ha mindenki tudja, hogy ezeket hasrautes szeruen irjak fel. Ilyen proba cseresznye alapon. 15 eves “palyafutasom” alatt a letezo osszeset vegigszedettek velem es a borzalmas mellekhatasokon kivul hatas nem volt. Vegul meg kellett tanulnom egyedul boldogulni.

Ha valakinek segít, az tok jo, de en nem ezt tapasztaltam. Foleg h ezek altalaban nyugtatoval es/vagy altatoval is parositva vannak.

Senkinek nem ajanlom ezeket, max akkor ha ongyilkos hajlamu es/vagy nem tud funkcionalni pl dolgozni/suliba bejarni.

Nekem ketfele “valt be” amugy, de utolag kiderult h azok se hasznaltak, hanem a sulyos depressziobol attoltak bipolaris depresszioba, amikoris voltak ilyen felporgott idoszakaim, ami persze javulasnak tunt akkor. Orultem hogy legalabb fel tudtam kelni. De ezek mellekhatasok voltak. Aztan a gyogyszerek abbahagyasaval minden tunetem megszunt. Akkor jott vissza a depresszio, amikor az eletkorulmenyeim szarok lettek. De ezen meg nem gyogyszer fog valtoztatni nyilvan.

Higyjetek el, hogy a depressziot, szorongast valamilyen eletkorulmeny okozza, szar kapcsolat, szar munkahely, mergezo csaladtag, stb. Sokszor nem is egy tenyezo, hanem sok es ezert aztan igy reagal a szervezet.

Ajanlom ezt a konyvet: Johann Hari: Elveszett kapcsolatok. Az iro maga is 10+ evig szedett antidepresszanst es nem kampanyol a gyogyszerek ellen, hanem egyszeruen leirja a valosagot.


[link]


Kitartas mindenkinek!

2023. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mindig ilyen új gyógyszer esetén! légy türelmes! Vagy jó lesz vagy másik kell! Mindenkinél egyedi! De javulhatsz, jó gyógyszer állítólag!
2023. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár az alvászavar nem tudom elmúlik -e mert az is felnőtt
2023. nov. 7. 18:17
 8/12 A kérdező kommentje:
*feljött
2023. nov. 7. 18:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogy vált be az új gyógyszer?
2023. nov. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Két napja szedem a Mirtadepit, egyelőre nem tudok mit mondani :)

30 mg az indítás ennél, első nap aludtam is, napközben kicsit zombi üzemmód, aztán napközben jobb.

Tegnap este 15 mg-ot próbáltam, azzal nem igazán aludtam megfelelően.

2023. nov. 9. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!