Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dulsevia és Mirzaten antidepik...

Dulsevia és Mirzaten antidepik szedése esetén milyen mellékhatásokra készüljek? Nyilván a betegtájékoztatót én is el tudom olvasni

Figyelt kérdés
2023. nov. 6. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Dulsevia:

A Dulsevia-val kezelt betegeknél a leggyakoribb mellékhatás a hányinger, fejfájás, szájszárazság, aluszékonyság és szédülés volt. Azonban a gyakori mellékhatások többsége enyhe vagy mérsékelt volt, általában a kezelés kezdetén jelentkeztek és többségük a terápia folytatása ellenére visszafejlődött.


Gyakori mellékhatások a Dulseviánál ezeken kívül: étvágycsökkenés, Insomnia, izgatottság, libido csökkenése, szorongás, szokásostól eltérő orgazmus, szokatlan álmok, szédülés, letargia, tremor paraesthesia, homályos látás, tinnitus, palpitatio, vérnyomásemelkedés, kipirulás, ásítozás, székrekedés, hasmenés, hasi fájdalom, hányás, dyspepsia, flatulencia, fokozott verejtékezés, kiütés, mozgásszervi fájdalom, izomgörcs, dysuria, pollakisuria, erectilis dysfunctio, ejakulációs zavar, késleltetett ejakuláció, elesések, kimerültség, fogyás


Nem gyakori mellékhatások a Dulseviánál: laryngitis (gégegyulladás), hyperglykaemia (különösen diabeteses betegeknél számoltak be róla), szuicid gondolat, alvászavar, fogcsikorgatás, dezorientáció, apátia, myoclonus, akathisia, idegesség, figyelemzavar, ízérzészavar, dyskinesia, nyugtalan láb szindróma, nem pihentető alvás, mydriasis, látásromlás, forgó jellegű szédülés, fülfájás, tachycardia, supraventricularis arritmia, főként pitvarfibrilláció, ájulás, magas vérnyomás, orthostaticus hypotonia, hűvös végtagok, szorító érzés a torokban, orrvérzés, gastrointestinalis vérzés, gastroenteritis, eructatio, gastritis, dysphagia, Hepatitis, emelkedett májenzim-szintek (GPT, GOT, alkalikus-foszfatáz), akut májkárosodás


Külön kommentbe írom a másik gyógyszert.

Egyébként ezt nem a betegtájékoztatóból írom hanem az alkalmazási előírásból. Teljesen más a kettő. A betegtájékoztató az ami a betegek kompetenciáira van megírva, míg az alkalmazási előírás az pedig az orvosoknak készült.

2023. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

na most ezeket végigolvasva garantált hogy el se kezdem szedni. ma vettem volna be az 1. szemet.

nem veszem be. ezek olyan kockázatok hogy józan ésszel ezt senki sem vállalhatja be.

2023. nov. 6. 11:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Mirzaten:


A leggyakrabban jelentett mellékhatások, amelyek a mirtazapinnal kezelt betegek több mint 5%-ánál előfordultak a randomizált placebokontrollos vizsgálatokban az aluszékonyság, szedáció, szájszárazság, súlygyarapodás, étvágynövekedés, szédülés és fáradtság voltak.

A mirtazapin-kezeléssel összefüggésben beszámoltak súlyos bőrreakciókról, beleértve a Stevens–Johnson-szindrómát (SJS), a toxikus epidermalis necrolyisist (TEN), az eosinophiliával és szisztémás tünetekkel járó gyógyszerreakciót (DRESS), a hólyagos bőrgyulladást és az erythema multiformét is.


A klinikai vizsgálatokban a laboratóriumi értékelések során a transzaminázok és a gammaglutamil-transzferáz szintjének átmeneti emelkedését észlelték.


A klinikai vizsgálatok során a gyermekeknél a következő mellékhatások fordultak elő leggyakrabban: súlynövekedés, csalánkiütés és hipertrigliceridémia.



Nyilván ezeken kívül van még sok ritkább mellékhatás de gondolom az érdekelt amelyet többen tapasztaltak, úgyhogy ehhez ennyit írok.

2023. nov. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha részletesen szeretnél olvasni az alábbi gyógyszerekről:


[link]


Ide beirod a gyógyszer nevet és ne a beteg tájékoztatót nyisd meg hanem az alkalmazási előírást.

2023. nov. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dulseviát 4 hónapig szedtem. Remegtem tőle, szédültem, ki volt tágulva a pupillám. Pszichiáter azt mondta, hogy a gyógyszer nem okozhat ilyen mellékhatásokat. Magamtól hagytam abba, azóta jól vagyok.
2023. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azérz egyszerre két antidepresszánst elkezdeni nem semmi. Egyébkétn a mirzatennèl gyakorlatilag garantàlt az extrém álmosság (ami javul az idő múlásàval) és èhség (ami viszont maradni szokott)
2023. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!