Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mirzaten vagy Mirtazapin...

Mirzaten vagy Mirtazapin gyógyszerről mik a tapasztalatok? Depresszióra és szorongásra írta a doki. Azonkívül, hogy altat és hízlal, van valami konkrét hatása is az említettekre?

Figyelt kérdés

2023. szept. 22. 09:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nekem egyikre sem hatott. A szorongásra se.
2023. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%
Nekem semmit se használt. Sőt.. pár hónapig szedtem csak és károsodott tőle a májam, gyógyszert kellett szednem rá mert borzalmasan fájt. Illetve tény hogy esténként elnyomott, de konkrétan alig éltem és rémálmaim voltak, pedig nem szoktak lenni
2023. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát ez nem valami biztató.
2023. szept. 22. 15:38
 4/25 anonim ***** válasza:
62%
nekem sem hatott, azon kívül, hogy jót aludtam tőle, de nagyon élénk álmaim voltak. szorongásra írták fel, de váltani kellett
2023. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
43%
fosadék,45oset szedtem bezombulsz es elalszol tole,kozben yan almaid lesznek hogy lelki nyomorekkent kelsz felxs
2023. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%
Nekem depresszióra írták fel és alvászavarra. A depresszióm nem lett jobb, de aludni végre tudtam, úh. nagyon örültem. Én szubdózisban szedtem, napi 7,5 mg-ot. Így nem híztam meg tőle.
2023. okt. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
43%

Nekem 1-2 honapig depersonalizatio/derealiatio utana remissio szoval hatott. Csak aztan 2 ev mulva nem. Addigra meg meghiztam persze, de ezt csinalja a legtobb antidepi. De nehogy azt hidd hogy van vegleges megoldas. 2 - 4 evente mindig cserelgetni kell, mert a szervezet hozzaszokik, olyan trauma er, visszaesel, es akkor esetleg kell egy xanax csak mondjuk. akkor magas a vernyomas is meg a tudatalatti - metoprololt adnak, mar 3 - 4 gyogyszer. Hany eves maga? Dokello kerdezi, 26. 26 evesen 4 gyogyszer? Aztan nem tudsz aludni. Kell meg egy gyogyszer alvasra, de az meg nem szedheted rendesen mindennap mert 2 het es vege nem hat egyaltalan. Cserelgetni kell egy masikkal 2 etig ez 2 hetig az. mar 6 gyogyszer.


Es meg kergingesi problemak amik az idoseknel vannak?


Egyeb szivbetegsegek? Arrithmia? Syncope? Visszer? Porc kopas? Izuleti fajdalom? 60 eves korodra kb. 10 - 15 gyogyszert fogsz szedni, ha addig megelsz, ha osszeadod az alkalmit meg az allandot. Ja tegyuk hozza, hogy mondjuk van meg refluxod is, mert az is gyakori a szorongasosoknal, depressziosoknal, johet az esomeprazole vagy omeprazole. 11 - 16 gyogyszer.


Gyogyszertar leszel lassan addigra. En is mar kezdek az lenni.

2023. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%
Nekem bipoláris zavar depresszív szakaszában írták ki először, nekem nagyon jól bevált, de kellett mellé a fázisprofilaktikum (Ketilept és Convulex), plusz még egy antidepi (Brintellix). Egyféle antidepi eddig még egyszer sem tudta megfogni, pláne nem visszafordítani a depressziót, eddig a Mirzaten-Brintellix páros a legjobb.
2023. okt. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezekből nekem az jön le, hogy nem valami hatásos antidepresszáns, legfeljebb altatónak jó, meg hízlal. Akkor nem is értem, hogy egyes orvosok miért erőltetik.
2023. okt. 22. 11:05
 10/25 anonim ***** válasza:
46%
nincs olyan hogy hízlal.A kaja hízlal amit bezabálsz a gyógyszer okozta éhség miatt
2023. okt. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!