Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Függőseget jelent, hogyha...

Függőseget jelent, hogyha miatta nem eszem, mert azt gondolom, úgy majd kellek neki?

Figyelt kérdés
Egy nálam 30 évvel idősebb férfibe vagyok teljesen belebolondulva. Mindennap eltervezem, hogy mostantól nem utálom magam, nem bántom, vagdosom, éheztetem a testem, de nem bírok normálisan enni, mert az jut eszembe, hogy akkor biztos nem fogok kelleni ennek a férfinak. Nincs egyébként egyelőre semmi köztünk, a tanárom, nem tudom, honnan szedtem, hogy túl kövér vagyok neki így, de egyszerűen beült a fejembe és nem megy ki onnan. És tudom, hogyha magabiztos és boldog lennék akkor jobban kellenék neki. De számomra ez az állapot elérhetetlennek tűnik, annyi ellentét kavarog bennem..Társfüggő vagyok és ki kéne belőle gyógyulnom?? Vagy mi ez? Mit tehetnék?

2023. nov. 6. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kellene keresned egy terapeutát, mert itt szerintem nem csak arról van szó, hogy tetszeni szeretnél valakinek. Nem tudom, hogy milyen súlyról beszélgetünk, de lehet, hogy ezzel a testképzavaroddal is kellene valamit kezdeni egy szakember segítségével. Azt írtad, hogy vagdosod és bántod saját magad.... Nagyon sajnálom, de nekem az a véleményem, hogy tényleg keress fel valakit, akit tud Neked segíteni és helyre tudod magadban tenni a dolgaidat egy szakember segítségével. Drukkolok, hogy rátalálj az utadra és önmagadhoz vissza.
2023. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy, de ne gyere össze a tanároddal! Kölyök vagy még. Még én is az lennék 25 évesen egy nálam 30 évvel idősebbhez. Meg úgy alapból a tanárommal nem jönnék össze.


Meg az, hogy ilyeneket csinálsz egy férfi miatt az sem normális. Egy emberért sem szabad! Amúgy valószínű, hogy észre sem vesz téged.

Nem bántani akarlak ezzel, de szerintem beszélni kellene erről egy pszichológussal. Barátok? Szülők? Valakivel akár, akiben megbízol.


Ahhoz hogy szeresd magad, ezt a gondolkodást kellene abbahagynod. Van még sok hal a vízben! Lehet jól se jönnétek ki egymással. Akkor meg minek ilyet csinálni?

2023. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre teljesen felesleges is itt bármit írni. Egyértelmű, hogy egy szakember segítségére van szükséged!
2023. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy pszichologust vagy mentálhigiénés szakembert
2023. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!