Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kivel tudnám megbeszélni az...

Kivel tudnám megbeszélni az érzéseimet?

Figyelt kérdés

Gondoltam felhívom a lelkisegély szolgálatot de nem látom értelmét.

Mamrint ha megakarok halni akkor úgyis megfogok, nem fognak tudni olyat mondani amivel meggátolnák plusz abban ez esetben szerintem nem is telefonálnék.

Vannak sokkal nagyobb gonddal küzdő emberek mint én nem tartanám fel a vonalat.

De hiányzik hogy valaki figyeljen rám vagy magam sem tudom. Olyan üresnek és szomorúnak érzem magam, nyilván tudom az okát de azt nem hogy mitől és hogyan változna meg ez az érzés.

Irigy vagyok az emberekre akik képesek megoldani a problémáikat akik "normális" életet élnek.

Igen nekem is van párom, családom de velük nem tudok erről beszélni mert egyből az van hogy "lehozom őket az életről" még ha sokszor nem is mondják csak utólag vagy látszik rajtuk. Meg hogy igazából senkit nem érdekel a bajod mert mindenkinek megvan a sajátja amivel megkell küzdjön. Csak én vagyok ennyire életképtelen aki nem tud mást csak sirni



2023. nov. 7. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
pszichológus és elég rossz hogy ez nem jutott eszedbe, a lelkisegélyt azok hvják akik ismernek olyat aki fix megölné magát, bár lehet neked sem ártana akkor őket megtárcsázni mit tudnak mondani
2023. nov. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó hogy a pszichológus nem jutott eszembe.

Hanem hogy alapból elvetettem.

Nincs pénzem rá, ha államiba megyek ott nem figyelnek rám. Tudom, tapasztalatból, jó pár pszichológust megjártam már.

Sajnos nem tudok kifizetni min.20ezret egy óráért hogy tényleg segítséget kapjak

2023. nov. 7. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi pontosabban a gond?
2023. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tipikus depresszió, amiben vagy, sajnálom.

Az államiak/ingyenesek között lehet jó, nekem az eddigi legjobb állami volt.

Segített néhány könyv is kicsit:

Korb: Felfelé a lejtőn,

Grotch: Ha a férfi beszélni tudna,

Buddhista kiút a depresszióból


Hasonlóan szarul voltam két éve. Ma már jobb azért.

Én is voltam több terapeutánál, kicsit mindegyik segített.

Nekem az egyik leghasznosabb trükk az volt, hogy azt mondta az egyik, hogy lemérték, és a depisek sokkal többet foglalkoznak magukkal, mint az egészségesek, és hogy amikor nagyon beásom magam a gödörbe, akkor igyekezzek kifelé figyelni. Erre mostmár képes vagyok, meg arra is, hogy érzékelem magamon, ha ásom magam befelé (felváltva szidom és sajnálom magam - igazán pompás), és akkor elkezdek kifelé nézelődni: milyen színek vannak odakint, milyen lányok, milyen felhők. Ez nekem sokszor segített, jelentős megkönnyebbülést adott. Épp eleget agyalok úgy is magamon, megoldás meg alig. Ha viszont sikerül kicsit kifelé figyelni, akkor később - kevésbé nyomorultul érezve magam még megoldást is könnyebben találok.

A másik meg, ami nekem segített: az agyunknak több része van, és ezeknek van egy fajta önállósága is, és néha valamelyik eluralkodik a többi rész felett, de ezt valamennyire lehet irányítani is. A fenti gyakorlat is erre példa egyébként szerintem. Tehát valahol lakik a depi a fejemben, de azért a józanabb agyammal leszervezek egy találkozót a jövő hétre, vagy veszek egy jegyet egy inspiráló előadásra, hogy aznap már muszáj legyen elmenni, találkozni a baráttal, figyelni egy okos előadót. Ezt élményterápiának hívják. Annak ellenére, hogy úgy gondoljuk, hogy nincs értelme, meg nem érdemeljük meg, leszervezni előre élményeket és erőltetni ezeket...

Tehát, hátha te is kapsz majd olyan tippet, ami kicselezi ezt a fejedben.

50f

2023. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én találtam olcsóbban is, de az online pszichológus volt. egyébként család és barátok, biztos vannak ilyen oldalak ahol lelkiznek az emberek. vagy akkor próbálj meg keresni pénzt mert a lelki egészség mindennél fontosabb
2023. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kifejezetten ezért van a lelkisegély szolgálat. Nyugodtan felhívhatod őket, ezért vannak, és semmivel sem kisebb a te problémád, mint másoké.

Lehet, hogy már attól is jobban fogod érezni magad, hogyha beszélgethetsz erről valakivel.


És a pároddal, családoddal is alakíts a kapcsolatotokon, mert egészséges párkapcsolatban a két fél egymásért van, és nincs olyan, hogy nem számíthatnak egymásra.


Iratkozz be a könyvtárba, és kérd meg a könyvtárost, hogy mutasson pár önfejlesztő, lelki egészséget, egyensúlyt segítő könyvet. Nekem például Pál Feri atya könyvei segítettek, de kinek mi.


A problémamegoldás tanulható, így nem kell irigykedned másokra emiatt, mert te is képes vagy megtanulni, hogy milyen problémát hogyan oldhatsz meg. Csak emeld fel a feneked, és kezdd el valahol, indulj el. A tettek visznek előrébb az életben.


Ha csak szeretnéd kiadni magadból, nekem is írhatsz.

2023. nov. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!