Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok kihez fordulni, úgy...

Nem tudok kihez fordulni, úgy érzem mindennek vége! SOS.17/l (NEM SZERELMI ÜGY) Mi a bajom?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és 1 hétig voltam a neurológián, fura panaszaimmal.( Remegés, álomszerű érzés, félelem, ami rohamokban jött) Most kiengedtek azt mondták semmi szervi bajom nincs, de vmi nagyon rossz. Egyszerűen nincs kedvem élni, totál elveszve érzem magam. Egy csomo helyzetet egy másikhoz hasonlitok, vagy egy álomhoz, pl ülök a buszon nézek ki, és eszembe jut h máskor is volt ilyen, és beleképzelem magam abba a régi helyzetbe, mintha ott lennék. Néha annyira beleképzelem magam, h úgy érzem mintha tényleg abban a régi helyzetben lennék, és iyenkor egy pillanat alatt rosszul leszek, vérnyomásom felmegy, rámjön a félelem. Am egésznap attol félek h milesz ha megörülök, hülye képzelgéseim vannak, mint pl kinyilik az ajto magátol, de nem látom ugy, csak elképzelem, és parázok h megtörténik. Továbbá iszonyat szar hangulatom van, és a családomat nem érzem a családomnak, olyan mintha csupa idegen emberrel lennék körbevéve, persze tudom h ki kicsoda meg ilyenek, csak ugy érzem nem tartoznak a világomba, és ilyenkor ismét görcsbe rándul a gyomrom, és elkezdek rettegni. Kb folyton változik a hangulatom, szarabbnál szarabb, estére pedig minden bajom van, aludni is alig tudok mert félek, h előjön a roham, illetve megőrülök, meg mivan ha skrizofén vagyok meg ilyenek. Plusz néha arra gondolok, h én most csak egy gondolatban vagyok, nem a valoságban, és nemsokára felébredek vhol, ilyenkor annyira megijedek, mert néha tényleg ugy érzem h elhiszem amit gondolok. Szval nagyon összetett, de ezek mellé nem tudok tanulni, sokat sirok, dühös vagyok mindenkire, elvesztettem a céljaim, nemtudom mihez kezdjek. Szerintem nem vizsgáltak ki neurológián eléggé, mi lehet a bajom? Ötlet?
2010. okt. 19. 20:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Hát.annyi biztos hogy valami bajod tényleg van.nem is értem hogy engedhettek ki csak úgy.pszihiatriara szerezz beutalót
2010. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:

Nyugodj meg.

Szerintem szükséged van egy pszichológusra. Sajnos nem vagyok doktor, és nem igazán sejtem mi a baj, de szerintem közel sem vagy örült, sem skizofrén hacsak nem látsz nem létező embereket és nem beszélsz velük. Az, hogy deja vu-d van(mintha már megtörtént volna) mindenkinek van, tényleg fura dolog de nem kell tőle megijedni. Nekem is van:)

Keress egy pszichológust. Remélem rendbe jössz.

2010. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Pszichiátert keress, az az orvos. Nálam is hasonló tünetek voltak és gyógyszeres kezeléssel rendbe jött, a gyógyszer már 2-3 nap alatt használ. Mielőbb keress fel egy pszichiátert és ne félj, van megoldás, csak igyekezz, ne szenvedj, ha nem muszáj.
2010. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Megint én, engem is küldtem neurológoshoz, semmit se találtak, és minden szervemet átvizsgáltál, szív stb, hogy kizárják a szervi bajokat. ez eltart egy ideig sajnos, de a végén a pszichiátriára fognak küldeni.
2010. okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

mennem kell hétfőn, mert oda küldött a neurológus:(

Tudom mi a dejavu, de ez nemaz, nem olyan mintha megtörtént volna, hanem pl: 2 hete álltam a buszmegálloban és fáztam.. ma mondjuk álltam a buszmegálloban, és fáztam, és azt képzelem h két hete van, és annyira elképzelem, h ugy érzem h tényleg két hete van, ettől meg megijedek XD tudom h idiótaság, de mióta kiengedtek a korházbol minden szar, alig mertem eljönni onnan, iszonyu hangulatingadozásaim vannak, rengeteg érzés kavarog bennem, amiket nemtudok szavakba önteni... lehet vmi depresszió, vagy lehet h tini vagyok? Lehet h már kinőttem, de mondjuk én nagyon későn érő vagyok, a fiuk is csak mostanában kezdtek el érdekelni:S

2010. okt. 19. 20:40
 6/38 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy depresszió e, de a szerotonin szinteddel lehet vmi probléma, az okozza a legtöbb mentális betegséget, szorongást meg a többit. Valószínüleg majd erre kapsz gyógyszert. Jobbulást Kívánok!
2010. okt. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem pánikbetegségem volt, mellette pedig hasonló dolgok, mint nálad, fura közérzet, én nem a családtagjaimat láttam idegennek, hanem a lakást, a szobámat és az utcát. Hát az se volt vmi kellemes érzés :S A szobámban voltam,de mintha mégse ott lettem volna :S Minden tárgy idegen volt. Engem pánikbetegséggel kezeltek, mert erős rohamaim voltak, remegés, zsibbadás, szédülés és nagyon erős félelem. Nálam is vmi hasonló lehet plusz lehet, hogy depresszió is a hangulatingadozások miatt. De mindegyik betegségre, pánik, depresszió ugyanazt a gyógyszert írják fel, mert a bajt ugyanaz okozza, a szerotonin hiány. Antidepresszánst kaptam, cipralexet, plusz frontint, hogy amíg a másik gyógyszer nem hat, addig is jól legyek. A hatást már az első frontin beszedése után éreztem. Az idegeim megnyugodtak, elmúltak a fura rossz érzések, aludtam is nagyot :) Azelőtt kb 1 hétig szinte nem aludtam semmit. Nálam is így volt, hogy mindenemet kivizsgálták, csak nem kellett bent feküdnöm. Tehát kb ugyanaz a történet. A megfelelő gyógyszer megtalálása viszont nem biztos, hogy simán megy. Nekem az első nem vált be, rosszul lettem tőle. Ettől ne ijedj meg, kapsz egy másikat, de az is lehet, hogy már az első hatni fog. Nem mondták, hogy valószínüleg pánikbeteg vagy?
2010. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
A másik kérdésedre a válasz, a neurológián az idegi müködéseidet nézik, nálam volt kar emelgetés stb, de azzal nem volt baj. Ezt is meg kell vizsgálni, meg mindent, hogy biztosan megtudják, nem a szerveiddel van baj.
2010. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

A pszichiáter az orvos, de vannak olyan mentális problémák, ahol a pszichológus jobban tud segíteni, mint a pszichiáter. A pszichodinamikai folyamatokat jobban ismeri.


A te esetedben első körben pszichiátriai vizsgálatot javasolnék, aki szinte biztos, hogy pszichológiai véleményt is kér. Gyógyszert fogsz kapni, de azt tudni kell, hogy nem lehet minden mentális zavart meggyógyítani a gyógyszerrel. Pszichoterápiára is szükséged lehet.


A tüneteid több féle mentális zavarra is utalhatnak, én személyiségzavarra gondolok, (borderline), de ennyiből még nem lehet diagnosztizálni semmit, meg kell vizsgálni téged (elbeszélgetés, tesztek). Lehet rosszabb a helyzet, de lehet jobb is, Pl.: egy mélyre sikerült serdülőkori krízis.


Majd írd meg kérlek, hogy mit mondott a pszichiáter a vizsgálat után!

2010. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Szerintem nem borderline-os, rengeteg kétségbeesett tini yr ide, hogy biztos az, ne ijeszd meg. Vagy talán én is borderline-os vagyok? :SSSS
2010. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!