Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak erősen mentálisan sérült idős rokon esetén?

Figyelt kérdés
A 84 éves mamám 7 hónapja nálunk lakik egy külön lakrészben, mert elkezdett hálucinálni, hogy a szomszédja bántani akarja. Az első pár hónap idilli volt, de már itt is elkezdődtek a képzelgések. Állandó téma, hogy éppen ki akarja megmérgezni/meglopni, pánikol. Mindennap viszek neki ebédet, de sokszor kidobja, hogy biztos mérgezett. A fürdőszobát nem használja, kijár a kertbe. A problémák kezdenek fokozódni, mert pár napja egy súlyos fadarabbal egy erőset rávágott a páromra, mert azt találta ki, hogy este rúgdosta a lakrésze ajtóját. Ennek annyi valóság alapja volt, hogy én szerettem volna bevinni neki, amiket vásároltam, de elbarikádozta az ajtót, ezért hagytam is. Mindenki segítette eddig, annak ellenére is, hogy állandóan megvagyunk vádolva valamivel,és nem kevés energiát áldozunk az ellátására. Kicsit íronikus, hogy ő lopja el mindenünket, amit a kertem hagyunk +azért költözött hozzánk, mert fél, de már mi félünk tőle. Fogok beszélni a háziorvosával, de titeket kérdezlek, hogy ilyen esetben mit lehet tenni? Van elég jelentős pénze, de úgy tudom, hogy idősek otthonába csak mentálisan egészséges időseket vesznek be. Nem szeretném, ha a gyerekekkel félnünk kéne tőle, de neki sem akarok rosszat. Valakinek esetleg van saját tapasztalata?

2023. nov. 14. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is tévképzetek voltak. Leépülés, demencia, hallucináció, érzelmi kitörések. Lehet hogy majd éjszaka is fog kiabálni, vagy megindul a nagyvilágnak, vagy behaluzza hogy ácsok dolgoznak a tetőn, vagy meg akarja harapni egy kutya. Sok minden lehet. De azt is bele kell kalkulálni hogy nemsokára itt a vége. Ezek nem jó jelek. Egy idő után lehet hogy ki se fog tudni kelni az ágyból, akkor már közel van.
2023. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ti mit tudtatok csinálni ebben a helyzetben?
2023. nov. 14. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Kidobni gondolom nincs szíved, ha meghalni jön hozzátok mert egyedül fél a haláltól és a szerettei közelében akar meghalni (nem tudatosan), akkor pár hetet, hónapot ki kell bírni, nálunk is így volt, ez sajnos pokol! De így könnyen önmagában is kárt tehet, ha nincs felügyelet alatt, akkor csak gyorsítja a folyamatot. Ha gyors lefolyású a leépülés, akkor nagyon rövid idő alatt ágynak eshet és akkor itt a vége sajnos. Nem egy felemelő történet, arra készüljetek fel! :(
2023. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84 az már egy igen klasszikus kor a meghaláshoz, 80 felett, de úgy 85 körül is bármelyik pillanatban mehet.
2023. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!