Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Régen milyen gyógyszert...

X0 kérdése:

Régen milyen gyógyszert kaphattam? Nyugtató vagy vágycsökkentő volt?

Figyelt kérdés
14 évesen, 1995-1996-ban egy lány miatt úgy elvesztettem a fejem, hogy bár nem voltam hajlandó orvoshoz elmenni, apám adott 2 doboz gyógyszert hogy szedjem be, az orvos írta fel nekem, csak 1 dobozt szedtem be, nem éreztem hatását: ha nyugtató volt, azért lehetett, mert akkor már nem foglalkoztam a lánnyal, ha vágycsökkentő, akkor is lehetett ez, illetve gyenge volt. Már 10 évesen is sokkal mélyebb hangom volt mint a felnőtt férfiaknak, vagyis ekkor már évek óta magasabb volt a nemi hormon szintem mint másnak szokás, ami erősebb nemi vággyal is járhat. Az is lehetett az oka hogy csak 1 dobozt szedtem be a 2 helyett. A vágycsökkentő tudtommal lányoknak való fogamzásgátló, ami fiúknál kémiai kasztráló = kémiai kiherélő. Az adagolása valami olyasmi volt, hogy 1. nap 1, 2. nap 2, 3. nap 3 tabletta, a 4. napon nem tudom hogy maradt 3 vagy felment 4-re. A maximális adag napi 3-4 tabletta lehetett, az elején fokozatosan kellett növelni az adagot, a végén fokozatosan csökkenteni, a közepén meg állandóan napi 3-4 tabletta rémlik. Mindenben olyan volt mint a Voltaren ami fájdalomcsillapító, de nem Voltaren volt a neve természetesen, erre emlékszek: korábban már láttam Voltaren tablettát, így egyből észrevettem hogy hasonló: lehet hogy a gyártója volt ugyanaz. A doboza: citromsárga és narancssárga szín közötti, vagy az egész ilyen, vagy a doboz más része fehér: pont mint a Voltaren. A tabletta kicsi, úgy emlékszek lekerekített, domború háromszög, esetleg kerek. A színe lehetett ugyanaz a 2 szín, esetleg egyszínű, felirat is lehetett rajta: 1 betű az egyik oldalán. Köszi.

nov. 15. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtato idegre van, tehat valoszinuleg potenciacsokkento volt inkabb... 1996ban fogalmam nincs, mi lehetett ez a gyogyszer. Talan noi hormon keszitmeny.
nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es: köszi, de pont az a lényeg, eléggé ki voltam készülve miatta hogy szóba se akart velem állni, tehát akár emiatt nyugtató is lehetett. Én is progeszteron-acetátra gondoltam egyébként. A brómkészítmények is csökkentik a vágyat is és nyugtatók is.
nov. 15. 09:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Vegulis ezek siman lehetnek. Amugy a noi hormonok eleve is nyugtato hatasuak az idegrendszerre.
nov. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Sima csúszós felületű volt, tehát cukorbevonat vagy filmtabletta, a doboza nagyjából akkora volt mint a köhögéscsillapító Sinecod Depot-nak. Végülis mostmár úgyse fog kiderülni, legfeljebb egy gyógyszerész tudhatja.
nov. 15. 12:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!