Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes ezzel pszicháterhez...

Érdemes ezzel pszicháterhez menni, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Igazság szerint járok pszichológushoz már vagy 3 éve, és fejlődtem sokat, de az alapvető problémáim megmaradtak. Főleg a hangulatingadozásaim zavarnak, sosem tudok előre tervezni, mert nem tudom milyen hangulatban kelek fel másnap, sőt van hogy felkelek hajnali 5kor és olyan motivált vagyok hogy elmegyek sétálni, eszek reggelit, vidám vagyok, aztán hirtelen olyan negativ hangulatom lesz hogy visszafekszek aludni és átalszom a napot, kis dolgokon nagyon ki tudok bukni és ha ideges vagyok akkor olyan mintha felrobbannék, többször törtem már össze dolgokat, vagy bántottam magam, vagy ordibáltam azzal akivel éppen vitáztam, teljesen irracionális dolgokat mondok, meg csinálok ilyenkor, aztán néha van amikor nagyon depresszív vagyok, de néha meg olyan boldog hogy szinte levegőt nem kapok, bár ez általában pár percre vagy órára van bármilyen ok nélkül. Ezek mellett nagyon impulzív vagyok, könnyen függővé válok (alkohol, nikotin, evés, vásárlás). Az emberekkel is nagyon érdekes kapcsolataim vannak, általában nem bízom senkiben, legközelebbi barátaim előtt is megjátszom magam, mert betegesen félek hogy megismernek, megutálnak és elhagynak. Viszont megfigyeltem, hogy egy ideje mindig van egy ember az életemben akinek szinte a "függője" leszek, az egész kedvem tőlük függ, ha nem láthatom őket depressziós leszek, és ami a legérdekesebb, hogy egyszer tökéletesnek látom őket, aztán a legkisebb dolog történik, és hirtelen meggyűlölöm őket és nem tudom elképzelni, hogy hogy szerethettem őket valaha, aztán valami kattanik a fejemben és újra imádom őket. Párkapcsolatokban is nagyon instabil vagyok, nem is volt eddig igazán komoly kapcsolatom, mert ez amit az előbb írtam, meg a félelem hogy elhagynak mindig tönkreteszi. Ezeken kívül nagyon üresnek érzem magam és nem igazán tudom, hogy ki vagyok, kiskorom óta igyekeztem elnyomni a személyiségem és felvenni másokét, hogy szeressenek. Még azt tenném hozzá, hogy 5 éve derealizációm/deperszonalizációm van állandóan.

Szóval szerintetek van erre valami gyógyszer, vagy van értelme orvoshoz menni? A pszichológus tanácsára kértem időpontot pszichiáterhez, de kezdem megkérdőjelezni, hogy van e értelme.

Illetve szerintetek mi lehet ez?



nov. 15. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A pszichológus sokkal jobban tudja hogy szükséged van e rá mint akár te, akár mi. Ha a pszochológus pszichátert javasolt akkor menj el!
nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy én hoztam fel kíváncsiságból a pszichiáter témát és akkor tanácsolta, hogy menjek el, de most mégis elbizonytalanodtam, meg igazából ha én nem hozom fel nem hiszem hogy mondta volna
nov. 15. 15:23
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Valami miatt felmerult benned. A pszochologus tamogatta. En a helyedben elmennek.

Ha masert nem, max hogy elmondjon annxit a pszichater hogy a pszichologus is eleg. Ha nem mennel el, csomoszor eszedbe juta hogy mi lett volna ha

nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Masszív borderline vagy. Ezt nem lehet kigyógyítani, legfeljebb enyhíteni, és adhatnak olyan gyógyszert, ami a magad és a környezeted számára az elviselhetőség szintjére kiegyenlíti a szélsőséges hangulatingadozásaidat.
nov. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Te borderlineos vagy, vagy ismersz olyat? Vagy ezt csak úgy mondtad? Nem tudom én azért kétlem, hogy nekem olyan durva bajom lenne, de mindenesetre elmegyek a pszichiáterhez, aztán kiderül
nov. 15. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Annak vannak fokozatai, nem mindenki durva.
nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, elmentél végül pszichiáterhez?

Régi kérdés, lehet, hogy már nem olvasod, de nagyon hasonlóak a tüneteim, mint neked, annyi különbséggel, hogy nekem van egy férjem, de ugyan ezt érzem vele, hogy hol üvöltök vele és el akarom zavarni és soha többé nem látni, de ha úgy érzem, távolodni kezd, akkor meg mintha bele tudnék őrülni abba, hogy nincs ott...

márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!