Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baj? Miért nem...

Mi lehet a baj? Miért nem vagyok boldog?

Figyelt kérdés

Igazából. Semmi okom nem lenne arra, hogy ne legyek boldog. Mégis minden nap szenvedek. Középiskola utolsó évét taposom. Viszonylag jó jegyeim vannak. Sok mindent megcsináltam az elmúlt évben. Nyelvvizsgát, előrehozott érettségit, aranykalászos tanfolyamot, jogosítványt. Van egy tök jó kisautóm, vannak motorjaim, sikeres vagyok a hobbimban, van egy szuper lovam, él mindenki a családomból, nincs komoly egészségügyi problémám, vannak haverjaim, barátaim és van egy gyönyörű, okos barátnőm.


Mindezek ellenére a sírás kerülget nap mint nap, többször. Nap közben akár, vagy este is. Teljesen értelmetlennek érzem az életem.

Reggel amikor felkelek az az első gondolatom, hogy minek. Meg jaj már megint.

Nem értem, hogy mi a bajom. Elegem van mindenből. De nem tudom miért. Meg miből? Olyan nehéz minden. Mi lehet a bajom?


nov. 15. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
6%
Ilyen az amikor egy embernek nincsenek igazán problémái és az agya generál magának, hogy valamin tudjon rágódni.
nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy a depresszió látszólag ok nélkül jelentkezik. Ez azt jelentheti, hogy hajlamos vagy a depresszióra. Az is lehet, hogy van valami okod rá tudat alattilag, ami így jön ki, ezért fontos az önismeret. De ettől nem vagy selejtes.


De amúgy ne görcsölj rá, ez nem jelent bajt. Olvastam, hogy az elme alapjáraton is hajlamos inkább negatívnak, gyanakvónak lenni.


Biztos vagyok benne, hogy ha sikeres vagy a hobbijaidban, akkor szereted is ezeket. A családodból, hobbijaidból merítkezz ilyenkor.

nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet egy kezdődő depresszió. Néha a semmiből, de többször úgy, hogy sok kis probléma nyomasztja az embert. Nem egy nagy, mert azt vagy megoldod, vagy elengeded. A kicsik az alattomosak, meg az új élethelyzetek. Egyetem kezdése, suliból munkába állás, házasság előtti időszak stb.
nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!