Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit okozhat később (20-30...

Mit okozhat később (20-30 évesen) egy kimaradt kamaszkor? Aki sosem lázadt, "jó gyerek" volt?

Figyelt kérdés
nov. 19. 22:25
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nem tudom, én mindig is jó gyerek voltam. Most 21 vagyok, és járok bulizni, de azért nem mondanám, hogy elzüllödtem volna vagy ilyesmi, csak én később "élem ki magam". Viszont továbbra sem vagyok lázadó vagy ilyesmi. De pl a tesóm is mindig jó gyerek volt, ő továbbra sem bulizik, sőt alkoholt sem iszik. Szóval nem feltétlenül okoz bármit is. Van, aki egyszerűen nem olyan habitusú, hogy lázadjon kamaszként, és az a személy valószínűleg a későbbiekben sem lesz olyan..
nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi számít "jó gyerek"-nek?
nov. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Szerintem a kérdező arra gondolt a "jó gyerek" alatt, aki nem lázad a szülei ellen, esetleg tanárok ellen, nem lóg a suliból, nem jár el állandóan bulizni, nem szív füves cigit, stb...
nov. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi ellen nem lázadt. Ha normálisviszonyok voltak otthon, sok szabadsággal, akkor nem gond, legfeljebb pótolja később az alkoholt, a bulikat.


Ha viszont pl. el volt tiltva párkapcsolatoktól, elő volt írva, hogy ő is orvos lesz, mint az apja és a nagyapja stb., akkor lehetnek komolyabb gondok.

nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem erzi akkor úgy, hogy ez hiányzott volna, akkor minden megy tovább, ha hiányolja ezeket akkor pedig lehet később is ezeket csinálni.
nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
En 46 evesen tortem ki, kapuzarasi panik biztos. Par honap alatt elegge bepotoltam, ami kimaradt. Nem bantam meg, de aztan eleg volt, es nyugis 50 eves vagyok. Ja, es fiatalon nem is hianyoztak ezek a dolgok, artatlan, gyermeteg voltam, akkor nem baj, hogy semmi nem volt.
nov. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, no. Cigi es drog igy sem volt, de alkalmi szex, ejszakai setak tokidegen emberekkel, motorozas, esatobbi.
nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Semmit. Vannak ilyen tinik is. Én sem buliztam, nem haveroztam, nem ittam, nem cigiztem. A legnagyobb lázadásom az volt, hogy néha nem tanultam, de szakmám attól lett. Most akkor kimaradt a tinikorom?
nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Esetleg parentifikációt okozhat.
nov. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam ilyen volt. A 2 éves kori hisztikorszak is kimaradt és soha nem lázadt semmi ellen, soha nem veszekedtünk, mindig úgy viselkedett, hogy a legkevésbé "okozzon gondot" bárkinek. Bárhová mentünk agyondicsérték, hogy milyen jó és illedelmes gyerek. Én nagyon nem ilyen voltam és a másik 2 gyerekem sem. Elvittem pszichológushoz, aki azt mondta, ő ilyen típus, fogadjuk el. Ettől függetlenül sosem nyugodtam meg felőle.

24 évesen öngyilkos lett...

nov. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!