Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális? 20 vagyok, de a...

Ez normális? 20 vagyok, de a kamaszkorom szinte kimaradt, és ezért most 15-18 évesekkel haverkodom, és lógok.

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromban súlyosan elhízott voltam, és nem tudtam barátkozni, ismerkedni.

Viszont 17 évesen lefogytam, és 19 évesen megműtötték a bőrömet.

jelenleg 20 vagyok, lassan 21, és barátkozni csak 15-18 éves srácokkal tudok.

Szerencsém van, mert alkatilag pl olyan 16 nak nézek ki, az arcom meg mindig lágy vonású volt. de a kérdés fel merült bennem:


Ez normális? És ha igen, meddig fog tartani? Lehet hogy pszichológushoz kéne fordulnom?


Más problémám nincs, nagyon boldog vagyok az eredménnyel.



-75 kilót fogytam, most 65 vagyok.


2011. júl. 1. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Azt nem tudom hogy normális-e, de ha nemis normális, akkor sincs benne semmi kivetni való. Ha 16 évesekkel szeretnél barátkozni, akkor barátkozz velük.
2011. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Miért ne lenne normális? Kimaradt valami az életedből, amit pótolni akarsz. Ebben nincs semmi rossz.
2011. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
ügyes vagy, csak gratulálni tudok! Szerintem ne aggódj, egy kicsikét lemaradtál, de ez így érthető, majd behozod magad. Azzal legyél, akivel jól érzed magad, ebben semmi rossz nincs.
2011. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Ügyes*
2011. júl. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 15 évesen lettem súlyos pánikbeteg, és 19 évesen kezdtem kigyógyulni belőle. Sok időt töltöttem kórházban, vagy gyógyszerektől elkábulva a lefüggönyözött szobában.


20 évesen mondtam azt, hogy most már gyógyult vagyok, teljes életet tudok élni. 21 évesen összeköltöztem a barátommal.


És tudod mi az érdekes? Érzelmileg valahol ott vagyok, ahol 15 évesen abbahagytam.

Bár értelmileg már nem, hiszen tudom, hogy milyen felelősséggel jár a közös élet, hogy lassan a gyerekvállalás lesz a központi kérdés, tudom, hogy milyen súlya van a döntéseknek.


De sajnos - vagy szerencsére? - még mindig gyermeki módon szeretem élvezni az életet. A velem egykorúak (tehát a húszas éveik közepe fele járók) gondolkodását pedig sokszor túlzottan görcsösnek, karrieristának, sokszor szürkének és unalmasnak tartom.


Én képtelen vagyok belesüppedni a dolgozom-hazamegyek-főzök-takarítok-szexelek és alszom életbe.

Én dolgozom, hazamegyek majd újra el, járkálok, csavargok, bulizok, ismerkedek, és ha van időm gyorsan összedobok valami kaját... vagy nem.


Úgy érzem, nekem még egy csomó embert ismernem kell, egy csomó dolgot át kell élnem, ÉLNEM kell, nem pedig a négy fal között üldögélni. És ha mégis ezt kell tennem, belehalok mindig egy kicsit. Nagyon depis leszek.


A párom által szerzett baráti társaság 25-35 éves korosztály, és már lassan sikerült megértetnem vele, hogy nem érzem jól magam velük.

Ezért külön bulizunk. Az én társaságom 16-21 évesek.


Szerintem nincs benne semmi rossz. Én úgy érzem, ha gyermekem lesz, akkor sem fogok tudni otthon ülni, viszont talán fiatalosabb anyuka leszek. :)


Addig nem rossz ez, amíg nem felelőtlen tiniként gondolkodsz, hanem képes vagy bizonyos kérdésekben a korodnak megfelelő érettséggel gondolkodni (pl. munkahelyen), és a szórakozást, az eddig ki nem élt vágyaidat munkaidőn kívülre időzíteni és a megfelelő emberekkel megélni. :)


Egyébként nem tűnök ki a társaságból, mert "kicsi" vagyok, senki sem néz engem 18 évesnél többnek. Folyton elkérik a személyimet ha piát veszek. És munkahelyen is hitték már azt hogy diákmunkásnak jelentkezem. ;)

Nem baj, jól jön ez majd 10-20 év múlva.


ha szeretnél valami tapasztalatot megosztani, vagy mesélni, írj privit. Azt hiszem hasonló lehet a világunk. :)

2011. júl. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

akkor neked szerencséd volt, én már huszonéves vagyok, 15 évesen híztam meg nagyon 100-105 kg-ra, amit azóta sem tudtam leadni. Barátkozni, normális életet élni sem tudok így (bár van más betegségem is, nemcsak ez okolható érte) én is megrekedtem annál az életkornál amikor ez történt velem (és sokan akik nem ismernek nem is néznek 18-nál többnek), de még nem adtam fel, mert mindig abban reménykedek h tudom folytatni "ahol abbahagytam"


szerintem te örülj h le tudtál fogyni, és még most tudod pótolni a dolgokat mert még nem késtél el vele. És hogy sikerült lefogynod ilyen jól?

2011. júl. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!