Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Memória problémák? Mi állhat...

Memória problémák? Mi állhat a hátterben és pontosan ez mi?

Figyelt kérdés
Szeptemberben új középiskolában kezdtem mert az előző nem tetszett, titkolom ezt mert nem akarom, hogy azt higyjék velem volt a gond ami miatt váltottam. (16 éves koromat betöltöttem tehát már írhatok gyakori kérdésekre csak egy kis info) Az új osztályom nagyon aranyos meg minden viszont észrevettem, hogy egyre rosszabb a memóriám és ezt leginkább a körülöttem lévők mondják. Van egy középfokú depresszió diagnózisom és azt mondják a depressziónál elő fordulhat, hogy rosszabb a memória. Én eddig ennek tudtam be de úgy látszik egyre rosszabb lesz, barátaim mesélnek nekem dolgokat és utólag kiderül, hogy ők már mind elmondták csak nem emlékszek rájuk, arra sem emlékszem, hogy én mit mondtam és szerintem mindenkinek meg van az az érzés amikor elindul valahova de elfelejti mit akart, na velem is ez van csak elég gyakran. Nagyon jó vagyok matekból is de egyik óráról a másikra mostmár kiesik a fejemből az egész számolási menet. Lehet ez ellen tenni vagy tényleg a depresszió egyik hatása szerintetek?

nov. 21. 07:28
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ezt csak szakorvosi vizsgálat tudja megállapítani.
nov. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szándékos Bendegúz válasza:

Milyen a táplálkozásod.

Szedsz te elég vitamint ?

dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Össze vissza eszek amikor megéhezek azt ami van, vérvételen nemrég voltam, az eredményeim jók, annyi hogy a vas az alacsony, de olyat szedek. A körmeimen van ilyen fehér csík ami vitamin hiány jele, de nem csak egy fajta hiánya miatt lehet tehát nem tudom melyiket kéne szednem.
dec. 4. 18:36
 4/4 Szándékos Bendegúz válasza:

Szia !

Szertnélek megnyugtatni.

Egyáltalán nem biztos, hogy valami baj van veled.

Lehet, hogy valamilyen helyzet tulságosan lefoglalja a figyelmedet, ezért igazából nem is figyelsz a beszélgetésekre.

Akkor meg nem is fogsz emlékezni arra, amire oda sem figyeltél.

A másik lehetőség, hogy nem is a te memóriád a rossz, hanem azoké akik azt mondják rád, hogy rossz a memóriád.

Nem viccelek.

Nekem volt egy ismerősöm, aki rendszeresen leértékelt, azzal a dumával, hogy rosszul emlékszem valamire.

Kicsit jobban megfigyeltem ezt és arra jöttem rá, hogy ezt a dumát arra használja, hogy olyan dolgokra beszéljen rá, amit eredetileg nem is akartam megcsinálni.

Van mégegy: A rossz oktatás is okozhat ilyen memória prpblémát.

Nézegesd ezt és ne aggódj.

dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!