Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A családi körömben van, aki...

A családi körömben van, aki megállás nélkül, minden nap (éjszaka kivételével) 2-3 percenként köhög!! Mitévő legyek? Egyrészt idegesítő, másrészt egészségügyi vagy pszichológiai okok állhatnak a háttérben?

Figyelt kérdés

2022. júl. 5. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tüdő probléma lehet vagy valamilyen belső gyulladás ami köhögteti.
2022. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg oka lehet, akárcsak a száraz levegö is okozhat ilyet, de lehet reflus, krónikus melléküreggyulladás, ilyenkor egyéb tünete nincs, csak a köhécselés, lehet dohányos mellékhatás, lehet légúti probléma, de lehet allergia, pszichikai probléma is.
2022. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vedd rá, hogy keresse fel a háziorvost. Mást nem tudsz tenni sajnos. Nekem az anyám köhög évek óta. Nem tudok vele mit csinálni. Ha felhozom a témát üvölteni kezd, hogy semmi baja. No comment. Szerencsére már nem élek vele. De segíteni nem tudok rajta ha ő nem akarja.
2022. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Én évekig jártam ilyennel orvoshoz, nem tudtak semmit tenni ellene, idöközben magamtól rájöttem, hogy volt valami, amire érzékeny voltam és az ingerelte a torkomat, de az orvosok nem találtak semmit
2022. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha ez mostanában kezdődött, akkor pl szerintem a melegtől lehetett talán, hogy nem most, de a levegő páratartalma, hogyha pl túl kevés, arra gondolok; mert pl nekem volt olyan, nem most, hanem napokkal ezelőtt kánikulás időben, hogy este lefekvés előtt ittam vizet, és lefeküdtem, talán el is aludtam, vagy már bóbiskoltam, és arra ébredtem 10 perc múlva kb, vagyhát azt észleltem, hogy köhögök, mert ki volt száradva a torkom. Pedig lefekvés előtt ittam, és 10 perc múlva kábé meg olyan brutálmód ki volt száradva a torkom.

Meg még akár esetleg görnyedt, nem jó testhelyzet is okozhatja pl,vagy még pl ha érdemes lehet még ott esetleg egy picit porszívózni; vagy pl még ponthogy az is okozhatja, hogy pl hideg vízzel zuhanyozott,vagy nyitott ablaknál aludt, és túl lehűlt a levegő, vagy hűvösebb/beesteledősebb időnél pulcsi nélkül volt kint, amikor már pedig pulcsi kellett volna. Vagy pl akár nemtom, lehet, hogy valaki a klímától köhög;mert pl a torkára megy az összes hideg levegő; ezt én pl nem tudom. De én Nem értek ezekhez, szóval ezek csak a tippjeim.

2022. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A másik: szinte mindig, legalábbis közel, majdnem mindig mikor a TV elé leül, köhint, köhög egyet-kettőt. Ezt se értem miért, ilyet se láttam még, hogyan lehetséges ez.
2022. júl. 19. 18:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi de senki nem fog tudni választ adni neked vizsgálat nélkül. Még egy orvos sem.
2022. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!