Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyha valaki rejtett nárciszt...

Hogyha valaki rejtett nárcisztikus, vagy feltehetőleg az, akkor abban az esetben melyik terápiás lehetőség a legjobb számára: sématerápia, kognitív viselkedés terápia, vagy hipnózis, hipnoterapeutával?

Figyelt kérdés

nov. 22. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
A nárcisztikust csak akkor lehet kezelni, ha ő maga látja be, hogy vele van a baj és változni akar. Amíg ez nem így van, addig haszontalan minden terápia. Pszichiáterrel vagy szakpszichológussal/terapeutával kell beszélni, aki el tudja irányítani.
nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Saját magamról lenne szó, már beláttam, hogy valószínűleg ez lehet a problémám, bár még fiatal vagyok, de ez az egy év elég pokoli volt, az exemmel való kapcsolatomon vettem észre a jeleket, meg úgy a szociális képességembeli hiányosságokban. Pszcihológushoz elkezdtem járni már több hónapja, kognitív viselkedés terápiába kezdtünk, de szerintem nekem nem ez lenne a legjobb megoldás, most a hipnózison gondolkodok, mert az a tudat alattiban érhet el változásokat, ahogy olvastam. Egyébként én következtettem erre a dologra, de jártam pszichiáternél is főként inkább csak antidepresszáns miatt.


Volt már pár konzultációnk, de inkább csak kontroll miatt a gyógyszerrel kapcsolatban, most az utolsó alkalommal azt mondta, hogy lehet reális ez az elképzelés, bár ő először a dependenst mondta, de mellette azt is említette, hogy két véglet a kettő, de valamilyen szinten van közöttük kapcsolat.


Összességében nem tudom még biztosra, de befeküdni nem szeretnék, a hipnózis, persze szakképzett pszcihoterapeutával, akinek pszcihológusi végzettsége van, viszont nem lehetne rossz, mi erről a véleményed?

nov. 23. 23:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs nagyon véleményem, mert bár én is küzdök hasonló problémákkal, de nekem csak a gyógyszerek működnek, mert kémiai problémám van.

Senki sem szeret befeküdni, de érdemes lehet a pszichoterápiás osztályon tenni egy kört. Foglalkozások, beszélgetések, mindenféle terápia van ott. Hipnoterápia egy érdekes dolog, érdemes lehet megpróbálni.

nov. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Előző évben voltam egyébként kéz hipnoterápiás foglalkozáson, de akkor még annyira nem hittem benne, meg őszintén, mivel ő nem pszcihológus volt fel sem mért stb, nem voltak olyan szinten előkészületek sem, meg semmi, emiatt nem éreztem igazi változást. Akivel most felvettem a kapcsolatot, ő egyébként profibbnak tűnik, mellette mondta, hogy az önhipnózist is megtanítja, emiatt is vagyok most arra kíváncsi, és szeretném megpróbálni.


Felfogtam, hogy ez nem olyan rövid folyamat, de azért mint mindenki szeretnék haladni, és sokszor a más típusú terápiák évekbe telnek mire bármi nemű változás történik.


Míg ez a hipnózis elméletileg már hamarabb kitudja fejteni a hatását, és a szorongásos résszel legalább tudna és én is valamit kezdeni.


Nekem már az is nagy előre lépés lenne, mivel lehetséges, hogy a rejtett nárcisztikus személyiségzavar a fő probléma vagy azt kéne kezelni legfőként, de a depressziómmal és a szociális szorongásommal is érdemes kezdeni valamit, mert csak akkor tudok előre mozdulni.


Bár már ezzel kapcsolatban tettem lépéseket, ilyen a gyógyszer, mellette utána olvastam és sokszor próbálom, néha sikerrel kiszedni magamat a szorongási körből, de attól függetlenül megkeseríti az életem és szerintem a szaksegítség sem árt.

nov. 24. 12:27
 5/6 A kérdező kommentje:
* nem akartam kezet írni ott az elejére.
nov. 24. 12:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Kognitív viselkedésterápia? Jézusom. Én voltam olyanon. Mai napig röhögök, hogy mit leművelt a pszichológus. Azt hitte, hogy kutya vagyok és idomíthat. Nekem semmit nem ért.
febr. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!