Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire igaz ebben az esetben...

Mennyire igaz ebben az esetben a diagnózis?

Figyelt kérdés

Az volt a feltevésem, hogy rejtett nárcisztikus személyiségzavarom van, az előző kapcsolatomban történt dolgok miatt.

A rejtett nárcisztikus személyiségzavarnak és úgy általánosságban a nárcisztikus személyiségzavarnak az a jellegzetessége, hogy nincs empátiája, az adott illetőnek, emellett, hogy az embereket eszköznek tekinti akiket érdeke szerint használhat.

Viszont az én esetemben voltak ilyen mozzanatok, viszont az állatok iránt mindig is éreztem empátiát, sőt nagyon is. Az előző kapcsolatomon belül, pedig már éreztem ezeket a jeleket, rosszul is éreztem magam miatta, de valahogy nem tudtam másként tenni a dolgaimat. Azok a dolgok stimmelnek, hogy hiperszenzitív vagyok a kritikára, elég felszínes haverságaim, barátaim voltak, mellette általánosságban nem volt már egy jó ideje igazán nagy célom az élettel kapcsolatban. Mindemellett, előző évben igen gyakran változott az elképzelésem azzal kapcsolatban, hogy mit szeretnék kezdeni az életemmel, bár annyi, hogy elég sok alkoholt ittam, plusz sokat füveztem.


Tehát az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben mennyire reális, hogy tényleg rejtett nárcisztikus személyiségzavarom van?



#diagnózis #rejtett nárcisztikus személyiségzavar
nov. 27. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem, mi neked a jó abban, hogy magadat diagnosztizálod minden szakértelem nélkül, de azt se értem, hogy képzeled reálisnak, hogy mi diagnosztizáljunk téged 10 sornyi szövegből látatlanban, szintén szakértelem nélkül. Ez nem így működik, és végképp semmi értelme. Ha problémád van önmagaddal, menj pszichológushoz. Nem diagnózisért, mert az nem jó semmire, hanem hasznos önismereti beszélgetésért.
nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Járok, a pszcihológushoz, ő azt mondta, hogy a tapasztaltakból főként depresszió, mostmár enyhébb, de inkább közepes, plusz mellette szociális szorongás. Pszcihiáter pedig azt, hogy lehetséges az, hogy rejtett nárcisztikus szeméyiségzavarom van a legutolsó alkalommal.


Viszont az elején inkább a dependenst mondta. Emiatt voltam kíváncsi, hogy másnak a leírtak alapján mi lenne a véleménye.


Egyébként nehéz ezt megállapítani úgy látom, mert már hónapok óta járok, hetente kétszer, úgy, hogy most emellett jelenleg nincs olyan sok dolgom, sokszor utána is néztem. Egyenlőre viszont nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás.

nov. 27. 22:44
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Se a nárcisztikus nem ezt jelenti, sem az empátia mint amire te használod...

Megmondom mibajod, egyszerűen akaratgyenge és lusta vagy. Ahelyett, hogy a kezedbe vennéd a sorsod, ilyen hülyeségekre fordítod az energiáid, mint amiket leírtál.

nov. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

És mért mentél pszichiáterhez? Szedsz antidepresszánst?

De miből gondolod, hogy képzetlen idegenek fognak válaszolni arra, amire két szakképzett ember nem tud? Mindenesetre a nárcisztikusnak nem az empátiahiány a jellegzetessége.

nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jó, akkor egy kapcsolatban mit jelent az, hogy az elején tök happy minden meg mindketten úgy érezzük, hogy passzolunk sok hasonlóság van bennünk a végére meg ignorálom, a kapcsolat közben mivel még nem vagyok túl az előző kapcsolatomon, többször felhozom. Mellette, játszok sokszor egy szerepet, hogy én kedves, rendes stb vagyok, közben pedig zavar az, hogy nem tisztelnek eléggé az emberek és nem vagyok eléggé ismert, viszont amikor valamit lekéne tennem az asztalra vagy tényleg lenne egy olyan dolog, amihez valamilyen szinten értenem kéne, akkor viszakozok meg a kifogásokat keresem, vagy próbálom megoldani titokban a dolgokat, hogy ne tűnjön fel senkinek, hogy nem tudtam.
nov. 27. 22:55
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen a kizsákmányolás is, az élet erő elszívása.
nov. 27. 22:56
 7/16 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, hogy ez tényleg, hogy működik, mert ha lekerült ez a tudom a dolgokat és jól vagyok álarc, akkor pedig itt voltam magányosan, naívan akinek kellett valaki a túléléshez, mert ja akaratgyenge voltam, mindig másokra hallgattam vakon.
nov. 27. 22:58
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazából a napokban már jobban éreztem magam, de nagyon hamar változik a hangulatom, sokszor már van kedvem más dolgokkal foglalkozni, viszont, hogyha elmegy az energiám, akkor ezzel szoktam, aztán próbálnék megoldást találni, de hát elég hosszú ez a folyamat és van mikor unatkozok.
nov. 27. 23:01
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként igen azért mentem, meg hát eredetileg nem akartam túl sok mindenen változtatni, csak gyógyszert akartam feliratni, utána meg egyre inkább szarabb lett a közérzetem stb, és bele kezdtem ebbe a folyamatba, pszcihológus, egyre több mozgás próbálom követni ezeket az önfejlesztő dolgokat is, de van olyan amikor elmegy a hangulatom a dolgoktól.
nov. 27. 23:04
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez kutyaközönséges önbizalomhiány. Mióta jársz a pszichológushoz?
nov. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!