Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy unalmasnak, feleslegesnek találom az evést?

Figyelt kérdés

Úgy 6-8 éves korom óta felesleges tevékenységnek látom az evést. Mikor eszek folyton azon jár az agyam, hogy mi mást tudnék még csinálni evés helyett, aminek "ténylegesen" van haszna. Ha pedig esetleg többet ennék és elálmosodok a nagy adagtól, akkor szintúgy az önostorozásnál jukadok ki.

Ez odáig fajult, hogy napi 600-800kcal-t viszek be átlagosan.


A plusz kilók felszedése nem rettent el, sőt! Pont, hogy minden álmom. A főzés/sütés is egy élvezetes tevékenység számomra, a mosogatásnak pedig nem kerítek nagy feneket. Folyadék bevitellel sincs problémám, naponta több liter vizet iszom.

Egyéb erősebb rutint igénylő feladatokkal sincs problémám, ha nem is esik örömömre csinálom mikor kell.


Szoktam kipróbálni új recepteket. Nem igazán változtatnak az étkezési szokásaimon.


Eddig bevált taktikám, aminek a segítségével többet tudok enni az az evés közbeni beszélgetés/videónézés.


Azért teszem fel kérdésem, mert szeretném több szemszögből is megvizsgálni az ügyet, illetve ha esetleg valaki hasonló cipőben jár szívesen elolvasnám az ő "élményét" is. Meghát a pszichológus február vége előtt nem tud fogadni szóval erről a problémámról nem igazán tudok máshol beszélni;-;



#unalom #rutin #evés #rutin tevékenység
nov. 28. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Én a súlyos anorexiámnál éreztem ezt, amikor már csak egy koponya és borda voltam.
nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gentoojedi válasza:
Na én még eddigi életem soran nem találkoztam ételfrigiddel...
nov. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Gamma- aminovajsav túltermelés.
nov. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!