Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus tud segíteni a...

A pszichológus tud segíteni a depresszió, szorongás leküzdésében vagy csak felesleges pénzkidobás?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs kivel megbeszéljem a gondjaimat, problémáimat, maximalista jellem vagyok, mindenen aggódok és agyalok. Úgy érzem kezdek 110%-on lenni és előbb utóbb feladom, mert nem bírok el ezekkel egyedül.

2022. ápr. 23. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
A saját tapasztalatom: elején segített, jó volt kibeszélni magamból a dolgokat, adott kis önbizalmat, de egy idő után csak stagnált a helyzet, abbahagytam mert pénz kifogásnak éreztem. De lendített a helyzetemen, bár nem mondott igazából olyat amit magamtól nem tudnék, de segített a megerősítés. Szóval a helyedben is egy próbát szerintem megér
2022. ápr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
*kidobásnak
2022. ápr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem úgy működik hogy fizetsz neki és odaadja a zuti csodatitkot amitől elmulik.


Úgy kell fölfogni, hogy egy hatalmas onismereti munka vár rád amihez hajlandó vagy fájdalmat, öntudatot, akaratot és millió nehézség mellett is kitartást es próbálkozást beletenni csak kell valaki aki tetel az úton. Na ekkor segít.


De ha nem így állsz hozzá akkor valóban penzkidobas.

Egy egy alkalom után le kell ülni egymaga és egy papírral tollal elemezni a felmerülő gondolataidat, az érzéseidet és MEGPRÓBÁLNI másképp csinálni dolgokat mint eddig. Ha ez a másképp csak annyi hogy matrázol valami pozitív gondolatot ami abban segít hogy másképp állj egy berögzült szemlélethez, akkor is eredményt érsz el.


Egy pszichológus nem egy pitula.

egy pszichológus egy kő kemény onismereti út

2022. ápr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Bocs a sok elírásért 🤦‍♀️
2022. ápr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha találsz neked megfelelő pszichológust, akkor nagyon is tud segíteni. Nagyon sokféle pszichológiai módszer, iskola létezik, és minden módszeren belül a pszichológus a saját személyiségét teszi bele a terápiába, és ahogy egy párkapcsolatban is van olyan, hogy összeilletek, úgy terápián is vagy igen, vagy nem. Mindenekelőtt bíznod kell a szaktudásában, a szakmában, mert anélkül nem fog működni. Jól írták előttem, hogy a pszichológus nem szerelő, ezt tényleg fontos megérteni, nem adhat tanácsot, hanem segít boldogulni a helyzeteddel.


Én kétszer is jártam terápiára, szerintem az első nem segített semmit, jártam vagy egy évig és nem szerettem sem az embert, sem a bólogatós módszerét, de persze ki tudja, tán mégis segített, hogy kibeszéltem magam. A második viszont nagyon segített nekem, igazi partner volt a közös munkában és nagy szeretettel gondolok vissza rá sok év után is, határozottan éreztem, hogy nagyon is segített, azonnal egy hullámhosszon voltunk és éreztem magamban a felszabadulást és fejlődést, akkora lendülettel, hogy már vagy 5-7 éve is, hogy abbahagytam a terápiát vele, ezzel a lendülettel élek és imádok visszagondolni arra az időszakra, amikor jártam hozzá, még ha nehéz is volt néha, szóval lehet abszolút nem felesleges pénzkidobás! Végül is szerencse kérdése, hogy kit fogsz ki, mindenképp érdemes kipróbálnod, de kell egy pár alkalom, úgy 5-10, amíg végleg eldöntheted, hogy nem neked való az illető.

2022. ápr. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Csak nehogy úgy járj mint én, hogy egy kis megerősítésre lett volna szükségem, erre porig alázott.
2022. ápr. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
#6 - Csernushoz jártál? :) Van mindenféle módszer, tán te pont egy alázós módszert fogtál ki. Érdemes kikérdezni a terapeutát a módszereiről még a terápia elején pont az ilyenek miatt!
2022. ápr. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Nekem sose működött pedig gyerekként is sokat jártam depresszió miatt. Tavalyi év elején nagyon durva szakítás után megint kritikus mentális állapotba kerültem. Gondolkodtam, hogy megyek, de meh nem mentem. Azzal lett vége, hogy egyszer felkeltem, megcsináltam az ágyamat, főztem valamit, elmentem újra edzeni, és eldöntöttem, hogy nem szenvedek tovább és boldog leszek. Azóta rendben vagyok. Fejben dől el. Bár lehet nem mindenkinek működik.
2022. máj. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem teljesen a pszichológus képességeitől függ, vannak nagyon jó és nagyon rossz pszichológusok, nagyjából a szerencsén múlik, hogy milyet fogsz ki.
2022. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak azoknak segít akik komolyan szandékoznak megváltozni. A változás magába az emberbe van. Ha ragaszkodik az addig megszokott ideológiáihoz, dolgaihoz, elveihez, akkor szart se ér.
2022. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!