Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem talán végleg kilépte...

Úgy érzem talán végleg kiléptem ebből a mérgező "kapcsolatból"amibe vagyok.De félek,hogy újra elgyengülök.Voltatok hasonlóban?

Figyelt kérdés

Három éve tart a huza-vona egy sráccal.Eleinte kedves volt,bókolt,kihozott az előző szakításom utána depiből.Aztan ahogy lefeküdtünk egymással,és megismertem a családját is elkezdtett bántani.Persze nem ütött meg,de állandóan beszólogatott valamire amiért az önbizalmam 0 lett.Nekem csak ő volt,és valamiért ragaszkodtam hozzá.Volt hogy megszakítottam vele a kapcsolatot de megtalált.Megtudta a telefonszámom felhívott,bocsánatot kért.Nagyjabol másfél évig ez ment.Behódolt,megbocsátottam,minden kezdődött elölről,ugyanis nem változott.Aztan egyszer végleg eldöntöttem,hogy a számát,a facebookját is letiltom(ugyanis mindkettőből kettő volt neki.ket telefonszám ,és Facebook)

Letiltottam,kb három hét eltelt tök jól voltam,aztán szembe jött velem az utcán mosolyogva hogy milyen jó hogy lát.És hogy hiszti az hogy nagyon rosszul esett neki hogy egy szó nélkül letiltottam.

Próbáltam tartani magam.Elhivott kávézni,mondtam nem megyek.Aztán csak sétáltunk,beszélgettünk,újra normális lett.De mondtam neki megyek mostmár és nem fogom vissza tiltani.Hát de,újra vissza tiltottam.

De nem irogattam vele.Aztán jött egy erős érzés,amikor rám irt és megkérdezte,hogy nem talalkozunk-e?Olyan hányingerem lett az embertől hogy most már vegleg úgy érzem túl tudok jutni rajta.

Sajnos gyerekkoromban nem volt jó az apa minta,el is hagyott minket.Édesanyám sem volt a legjobb anya a világon,mindig elhanyagolt,és mindent egyedül oldottam meg.

Úgy éreztem senkire nem számíthatok és hogy valakinek fontos vagyok ,talán ezért sem léptem ki a kapcsolatból.

Annyira jól esne,ha írnátok tapasztalatokat, megerősítő gondolatokat hogy tudjam,ez nem mehet tovább.


nov. 29. 06:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi az esetleges hibákért,gyorsan írtam
nov. 29. 06:36
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt fogják írni,hogy már rég ott kellett volna hagynod,megszakítani vele minden kapcsolatot. Külső szemmel könnyű ezt írni,viszont tényleg ez lenne a legjobb megoldás. Teremts időt saját magadra, sírd ki magad ha jól esik. Találj valami jó kis elfoglaltságot ami mellett nem tudsz a fiúra gondolni. Hidd el,találni fogsz jobbat,aki megbecsül,úgy fogad el amilyen vagy. Csak ne görcsölj rá,most lesz időd megerősödni,eldönteni fejben,hogy a továbbiakban mi az,ami elfogadható számodra egy férfiban,kapcsolatban.
nov. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom mi a kérdés, de van pár meglátásom és saját tapasztalatom is ffiként másik oldalról. Az én szüleim is rossz kapcsolatban voltak, bár nem váltak el, apám nem lépett le, de lehet jobb lett volna, sőt anyámat kérleletem gyerekként, hogy váljanak el. A hiba a nevelésben az lehet én úgy gondolom, hogy emiatt nem foglalkoznak veled megfelelően, magukkal vannak elfoglalva mindig, tehát az élet róluk szól, nem rólad, kevesebb odafigyelés, szeretet, stb. Aztán felnősz és jön a párkapcsolat, ahol az elején megkapod a hiányt, neked az maga a mennyország, és hiszel benne, elkezdesz ragaszkodni, reálisan nem tudod tekinteni, de csak egy ideig tart. Ami tehetsz, hogy kilépsz ezekből és mész tovább.
nov. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen ember úgy működik mint a szerencsejáték és ezzel alakít ki függőséget benned. Az elején, a beetetés időszakában "hagy nyerni", majd elkezd veled váratlanul gonoszkodni, előbb kisebb adagokban, majjd ha látja, hogy tűrsz, nagyobb adagokban. Mikor teljesen kikészít, megint "hagy nyerni", megint kedves, és úgy tesz, mintha mi sem történt volna. Olyankor azt gondolod, hogy csak rossz napja volt, vagy hogy igazából te provokáltad ki, hogy rosszul bánjon veled. Keresed magadban a hibát, hogy ez a tündér ember vajon miért változott szörnyeteggé a te társaságodban. Mikor minden rendben, egyszer csak megint beüt a pokol és így tovább. Ez egy körforgás. Mivel azt hiszed, hogy miattad lesz ilyen, próbálsz vigyázni a szavaidra, cselekedeteidre. De sajnos hiába, mert a rosszabb periódusok egyre gyakoribbak, hosszabbak, a jobbak meg egyre ritkulnak és rövidülnek. A bántalmazód kialakít egy olyan ritmust, hogy a minimumot adja neked a jóból, ami neked pont elég ahhoz, hogy vele maradj. Minél kisebb az önbizalmad, annál kevesebb jó elég neked ahhoz, hogy vele maradj. Ezért módszeresen rombolja is az önbizalmadat, de eleve olyanokat választ maga mellé, akiknek kevés van. Most, hogy mégis túladagolta a rosszat, elvétette az arányokat, és elmenekültél, megint a beetetési fázist kezdi, amikor egy ideig kedves lesz veled. Ha visszamennél hozzá, ez a többedik beetetési fázis már nem fog olyan sokáig tartani, mint az, amikor teljesen újak voltatok egymásnak. Hiszen már a zsákmányának tart, és tudja, hogy milyen kevéssel is megelégszel. Ez nem szerelem, hanem egy függőségi viszony, ahol te vagy a függő, és ő a szer.
nov. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen ezt pontosan tudom de már úgy érzem teljesen megaláztam magam hogy ki-be léptem a kapcsolatba.Hogy letiltottam,feloldottam

Egyszerűen élve elásnám magam annyira szégyellem.

nov. 29. 08:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt megértem, de emberek vagyunk és vágyunk a szeretetre. Sajnos a legtöbb embert gyerekkorában nem tanították meg arra, hogy mi az igazi, egészséges szeretet. És felnőttként kell megtanulni, tévedések, hibák árán, csapdákba esve. Ez van, az élet nem a paradicsom, hanem egy akadályverseny. Utólag mindig okosabb az ember, és ha levonod a konzekvenciát, legközelebb nem esel bele ugyanabba a hibába. Majd túlleszel a szégyenérzeten, csak most már végleg tiltsd le, és ne adj neki több esélyt.
nov. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!