Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyukám 7 hónapja , hogy...

Anyukám 7 hónapja , hogy eltávozott. Nagyon nehéz ezzel megbírkózni... Ki az, akinek tényleg segített egy pszichológus a gyászfeldolgozásban? Úgy érzem testi tünetei is vannak. Leírná a tapasztalatait valaki, hogy miben változott a dolog? 20/F

Figyelt kérdés

2023. dec. 1. 19:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én nem mennék ezzel orvoshoz, mert egyrészt ez egy természetes folyamat, hiába tűnik elviselhetetlennek, másrészt mi van, ha magadtól épp nem gondolnál az elhunytra, amikor jön az időpont, de mivel ugye pont menni kell, elkezdesz gondolni rá. Teljesen belekavar az önmagától jövő érzésekbe egy ilyen rendszeres szeánsz, szóval én már csak emiatt sem csinálnám. 7 hónap az még semmi. 2 év kb az az idő, amikor visszatér minden az "új" régi kerékvágásba, tehát amikor már teljesen funkcióképes vagy,és már nem érzed azt, hogy hasbarúg egy láthatatlan láb, ha eszedbe jut az elhunytad.
2023. dec. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11-es: a pszichológus nem orvos! Na még egyszer: A pszichológus nem orvos! És még egyszer: A pszichológus nem orvos! Pszichológushoz pedig nyugodtan el lehet menni természetes folyamat esetén is, hogy azon átsegítsen. Az téves megközelítés, hogy a lefixált kötött időpont csak ront a helyzeten, mert épp akkor mondjuk nem gondolt volna rá, a gyásszal való kibeszélő foglalkozás ugyanis egyáltalán nincs az ember hátrányára, a célzott gyászmunka csak segít. Nem lesz tőle rosszabb kedve az illetőnek, sőt, még javulhat i a kedve pusztán attól a ténytől, hogy valakivel tud beszélni a szerettéről és az érzéseiről, nem kell magában őrlődnie. Az viszont igaz, hogy 7 hónap az semmi, és reális a két évben gondolkodás, persze egyéni különbségekkel.
2023. dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
36%
Kit érdekel, hogy orvos, vagy nem orvos? A pszichiáter meg az, na és? A lényegen, márpedig hogy erőltetetten, heti rendszerességgel kell foglalkoznia a dologgal, nem változtat. Nem téves megközelítés, max te nem értesz vele egyet.
2023. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%
A - mellesleg nem "erőltetett" gyászfeldolgozási módszereket már feltalálták és eredményesen alkalmazzák évtizedek óta, és az nem téves módszer, legfeljebb te nem értesz vele egyet. De nem is pszichiáterrel végzik ezt a munkát, mert az nem arra való.
2023. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Na pl. én kéthetente jártam a gyászterapeutához, aki sosem erőltetett semmit. Nagyon sokat segített.
2023. dec. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Fogadd őszinte részvétem!

jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!