Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyukám 7 hónapja , hogy...

Anyukám 7 hónapja , hogy eltávozott. Nagyon nehéz ezzel megbírkózni... Ki az, akinek tényleg segített egy pszichológus a gyászfeldolgozásban? Úgy érzem testi tünetei is vannak. Leírná a tapasztalatait valaki, hogy miben változott a dolog? 20/F

Figyelt kérdés

dec. 1. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
De Te voltál már dokinál? Mármint, hogy nemv agy vele elégedett, vagy gondolkozol rajta, hogy mész?
dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Közhely tudom, de az idő segít. Kb 3 év, nekem annyi kellett hogy feldolgozzam anyukam halálát, mi együtt éltünk mikor elment, azt hittem vége a világnak, sosem tudom elengedni, minden nap vele álmodtam, de végül szép lassan feldolgoztam. Sírjál nyugodtan, adj időt magadnak a gyásznak.
dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Mindenkinek más a gyászfeldolgozási ideje. Apukám lassan fél éve halt meg, így az ünnepek felé meghasad a szívem hogy már nincsenek szüleim. Én járok orvoshoz eleve, és mikor ezeket elmeséltem neki azt mondta hogy teljesen normális. Én is álmodok vele még mindig minden nap. Adj még bőven időt magadnak, de ha szeretnél menj el pszichológushoz, vagy gyászterapeutához, azt hiszem ingyen is vannak lehetőségek rá.
dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
10%
Az orvos csak akkor segít mint a papnál ha hiszel benn ,ha nem hiszel akkor csak felidegesít .Apám meghalt telibe leszartam ,volt egy ember nem is ismertem sosem találkoztunk csak a nick nevét ismertem egy játékban .Izraeli volt megölték most a 11.07 támadásban azóta szinte mindig megsiratom mikor bebaszok , van munka beli orvos akinek lehet panaszkodni én nem hiszek benne nem is segít .
dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Anyámnak kb 8 év volt mire elmúlt a kin én már nem könnyezett amikor tóla beszélt. A fájdalom viszont még mindig ott van
dec. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
Aki ilyen 3 meg 8 évig gyászol, szerintem ott elakadt keményen a folyamat valahol, beteges. Egy év után érdemes felkeresni egy szakembert nekem az a véleményem.
dec. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
2 és fél év után lett könnyebb. Gyászterapeuta segített.
dec. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

7-es: Miben változtak az érzéseid a 2 év után? Újra visszakaptad az élet "értelmét"?

dec. 2. 14:41
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy kaptam vissza. Inkább csak megszoktam az életet nélküle. Hozzánőttem a fájdalomhoz. Nem lett könnyebb, és nem fáj kevésbé, de megtanultam nem belehalni. Sosem kapom már vissza, így kár magamat megbetegíteni miatta. Mikor elment az eszemet vesztettem a tudattól, hogy valószínűleg több időt kell nélküle töltenem, mint amit vele töltöttem. De megelégeltem a fájdalmat, az űrt a szívemben. Még most is érzem, de igyekszem nem tudomást venni róla. De így is vannak napok, amikor összetörök. Ott van mindenhol. Sok mindenről ő jut az eszembe. Egy illatról, egy ízről, egy falevélről. Örökké várom vissza.
dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9-es,ah de szomorú. Főleg az utolsó mondatod... El is sírtam magam. Ugyanez... Csak én a vilag legeslegjobb nagymamája felé érzem ezt. 2 hónapja mrnt el, ő volt anyukam helyett is az anyukam, a legjobb baratom. Én is ezt érzem, h örökké várom vissza 😭😭😭😭❤️💔
dec. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!