Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék tenni egy ilyen...

Mit tudnék tenni egy ilyen erős szociális fóbiával?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta küzdök ezzel, régebben terápiákon is voltam vele, de nem igazán segített. Minden munkahelyemet hamar otthagytam mert nem bírtam a rengeteg sértegetést, kiröhögést, kiközösítést a csendességem vagy a kinézetem miatt, konkrétan mindig belebetegedtem ezekbe.

Nem rég le is lettem százalékolva, de még ezekre a leszázalékolt munkákra is alkalmatlannak találtak úgyhogy nincs melóm. Úgyérzem ez a szociális fóbia valahogy egyre erősebben jön ki rajtam, már a családtagjaimmal is nagyon nehezen megy nekem a kommunikáció. Sikerült kijönnie valakinek ebből az állapotból?



dec. 6. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem kijönni nem, de sikerült benne sokat fejlődnöm azért az elmúlt évek során.

Ha lenne kedved róla részletesebben beszélni írj privátban.

dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám, de engem elfogadnak, kedvelnek. Bár keveset beszélek én is, csak akkor ha kérdeznek.

Volt egy kollégám ő beszólogatott, de nem a csendességem miatt :). De mikor eljöttem a meló helyről a kevés fizu miatt, azt mondta sajnálja hogy elmegyek (ezt nem vártam volna tőle).



Én sem tudok elhelyezkedni 😒

dec. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel, pedig engem sem bántanak, mégis minden nap küzdelem. Próbálom nem feladni, mert tudom, hogy akkor mégjobban elindulnék a lejtőn. Ez alatt azt értem, hogy egyre több és több szituációt kerülnék el. De valahogy fejlődés sincs, nem tudom "megszokni" a számomra szorongató helyzeteket.


Az nem egyértelmű a kérdésedben, hogy van egy testi hibád/futcsaságod, ami miatt kialakult a szociális fóbiád? Vagy fordítva, a fóbia miatt nem mersz úgy öltözködni, ahogy az igazából szeretnél.

dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Testi hibám/furcsaságom hogy fiú létemre nagyon vékony vagyok, nem tudok hízni és gerincműtéteim miatt nem edzhetek, de ezt mivel alapvetően nem látják vagy tudják az emberek, rögtön megbélyegeznek és kiröhögnek hogy hogy nézek már ki. De a szociális fóbiám már ezek előtt is kialakult, mondjuk ez rátett egy lapáttal.
dec. 7. 00:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a külsőm miatt szorongok emberek között. Kapa fogaim vannak emiatt kicsi az állam és el állnak a füleim. Sokszor megbámúlnak az utcán néha még ki is nevetnek. Csak a munkám miatt hagyom el a házat vagy ha boltba kell menni. De most már fent van a fogszabályozó és tervezem hogy a fülem is megműtetem hogy a fejemre simúljon. Igazából a külsőm miatt van önbizalom hiányom ami miatt szorongok az emberek között.
dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!