Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zárt osztályról hogy tudnám...

Zárt osztályról hogy tudnám anyukámat kihozni?

Figyelt kérdés
Pár napja vitte be a mentő, mert követett egy autót, eltévedt este. Az autós jelentette a rendőrségnek. Anyukám mindenkiben a jót látja, szeret ajándékozni. Emiatt látják orvosilag furának. A papíron sincs semmi extra írva. Jókat írnak róla a papíron. Együttműködő. Az egyetlen gond, hogy naívabban látja a világot. Nem veszélyes másokra, a légynek se tudna ártani. Tehetetlen vagyok. Úgy kezelik, mintha veszélyt jelentene másokra. Saját felelősségre se lehet elhozni? Még soha nem volt pszichés baja, nem is értem ez hogy történt meg vele.
dec. 9. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicist hiányosnak találom a történetet, de mindegy. Mit mondd a kezelőorvosa? Ha zárt osztályon van kell legyen egy hozzátartozó - te? - akivel részletesen megbeszélik az állapotát, kezelési tervet. Nem nagyon szoktak hosszasan bent tartani valakit, ha valóban nem ön- vagy közveszélyes, így is tele vannak, és így leírásod alapján anyukádnál jóval veszélyesebb eseteket sem tudnak fogadni.
dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Apukám jár hozzá napi szinten. Nem mondanak semmit. A papírján is azt írják, hogy a pszichés megnyilvánulásai miatt veszélyes lehet másra. Nem is értem az egészet. Kicsit másnak álomvilágban élőnek tűnhet anyukám, mert őnzetlen és a gondolkodása is emiatt sok ember számára értetlen. Anyukám nem való zárt osztályra egy buta félreértés az egész.
dec. 9. 12:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha zárt osztályon van, akkor te nem tudsz úgy dönteni, hogy kihozod. Lehet bírósági szemlét kérni, viszont gyakorlatban amúgy szerintem annak semmi haszna, úgy is az lesz, amit a pszichiátrián mondanak, ha nem akarják kiengedni, úgy se fogják. A zárt osztályról úgy lehet kijutni, ha együttműködik az ember. Amúgy meg a sztorid fura, miért vinnék azért zárt osztályra, mert követett egy autót, vagy hogy eltévedt? Mármint, az nem jelenti azt, hogy zárt osztályra kell vinni. Mármint persze, nem oké mást követni, de csak emiatt senkit sem visznek a pszichiátriára. Szóval én ezt a sztorit nem tudom elképzelni.
dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez van a papíron is. Hogy követett egy autót mert az segít neki eltalálni a célhoz. Megijedt, hogy nem tudta hol van. Idegen helyen voltam bulizni és értem jött.
dec. 9. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
Zart osztalyon nincs latogatas. Apukad hogy csinalja?
dec. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Magán pszichiáter segítségét, tanácsát kellene kérni, aki egy másik szakvéleményt csinálna.
dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Apukámat beengedik hozzá. Busszal jár hozzá. Én is voltam már nála. Nem szeretném, ha az ünnepek így telnének anyukámnak. Az fogja megbetegíteni, hogy ott van. Féltem. Köszönöm a válaszokat!
dec. 9. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát elkeseríteni nem szeretnélek, de néha az embernek szüksége van arra, hogy ellássák. És neki csak pihennie kelljen.

De egyébként ez max 1 hét... Utána sajnos már kipiheni magát egy ember.

Engem is bezártak.

A bírói szemle autómatikus....... bár igaziból megtörténik a "szemle", 5 méteres távolságból, de 100/100 leírják, hogy kötelező pszichiátriai kezelésre van szükség. (nem az embernek hanem a kórháznak, kapnak érte pénzt is).

Egy hónapnál tovább nem tarthatják bent. És naponta egyszer felhívhatod őt telefonon. Ha elmúltál már legalább 14 éves, akkor szerintem megengedik. Hívd fel a kórház központi számát, kérd a zárt osztályos ápolót. Annak pedig mondd: xy vagyok és yx-szel szerretnék beszélni. 5 perc lesz.

Sose tekints anyudra elmebetegként. Bárki bármit mond...

29L

dec. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!