Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megelőzni mániás...

Hogy lehet megelőzni mániás szakaszban a felelőtlen pénzköltést?

Figyelt kérdés

Bipoláris vagyok.

Depis időszakban elvagyok, viszont mániás szakaszban szeretek felelőtlenül költeni. Itt olyan dolgokra gondolok, hogy megveszek egy cuccot, amit sosem fogok használni. De valahogy azt érzem, hogy muszáj megvennem, mert akkor nem lesz teljes az életem. Szóval szeretek számomra fölösleges dolgokat vásárolni.

Szerencsére nem nélkülözök, mert van munkám, de elborzaszt, ha arra gondolok hogy a mániás időszakban milyen hülye dolgokra költöm feleslegesen a pénzemet.


Akiknek ilyen betegségük van, az hogy állja meg, hogy felelőtlenül pénzt költsön?



dec. 10. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Élj a mának.
dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Üdv a klubban. Csúcskategóriás telefonom volt, még garanciális, és vettem egy 200 ezerrel drágábbat ok nélkül. Jaaa , volt oka, csak nem normális: Black Friday😂
dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Én költözésekkor vettem észre mennyi kacatom van... Eladni meg minek. A dopamint nyomja fel amikor veszel vmit. Én azt szoktam csinálni hogy kosárba teszem a dolgokat és kilépek, magyarán alszok rá egyet. Az izgalom megvan de muszáj kontrollálni vhogy. Én gyűjtöm most a megtakarított pénzt és ez inkább megnyugtat,szóval win win. Nyilván néha bűnözök de kis kiadások ezek.
dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Talan valami napi limitet be kellene állíttatni.
dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Élettel!
dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
Ne tudj dolgozni mint én hogy napi 500 ftbol kelljen kaját venni és akkor megoldódik
dec. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Keress egy gyámot.
dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Játékgépeztem és motorokra költöttem minden pénzemet mániás szakaszban.
dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

#8


És hogy vagy most?

Úgy értem kezelnek és esetleg "alakul" a dolog akár gyógyszer támogatással vagy ismétlődik mindig az egész? Kitartást!

dec. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
8 as vagyok. Már régota nincs mániám. Csak depresszio.
dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!