Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet stressztől?

Ez lehet stressztől?

Figyelt kérdés

az elmúlt, lassan másfél hónapban, 6 féle rákot öndiagnosztizáltam magamnál, netről.

Ami nagyon megmaradt, az a gégeráktól való félelmem.

Egy nap többször tapogatom a nyakamat, ha lehajtom a fejem érzem a gégémet, de anyám szerint teljesen normális, ő nem látja hogy feldagadt volna, meg semmi.

Viszont gombócérzés van a torkomban.

Múlthéten voltam kovidos, nem voltam iskolában egy hetet, addig szinte semmi bajom nem volt.

Viszont ma visszamentem, és megint elkezdődött.

Hiába magyarázom magamnak, hogy semmi bajom, nem hiszem el.

16 vagyok, kb 8 hónapja dohányzom, az elején napi 5 szál cigi volt, a rekord egy nap 10 volt, de az talán 1-2 alkalommal volt, ez az utóbbi időben, amióta megijedtem, napi 2-3 szál, és már nem cigi, hanem terea.

Nem fáj a nyakam, ha nyelek semmi olyat nem érzek, viszont aggódom, és nem bírom leállítani magam.

Ez lehet stressztől? Vagy lehet valami bajom? Fogalmam sincs kihez fordulhatnék.


dec. 11. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Hipochonder vagy. Amennyiben nem javul, fordulj szakemberhez, mert ez így nem egy normális élet. Csak felesleges stresszt generálsz magadnak.
dec. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szakemberhez. Szívesen.
dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólók leírták a lényeget.

Fontos még tisztáznod, hogy ilyen fiatalon nagyon ritka a rákos megbetegedés, főleg ilyen sok.

Van egy barátom, aki szintén hipochonder volt. Fulladást érzett, meg mindenféle betegséget gyanított.

Elment mindenféle vizsgálatra. 1-2 doki értetlenül nézett rá, 1-2 doki megdicsérte, hogy milyen jó, hogy elment szűrésre, vizsgálatra, mert mindig csak akkor mennek, amikor már baj van.

1 évig járkált mindenféle vizsgálatokra és kiderült, hogy semmi baja. Közben olvasgatott különböző témákban és az orvosokkal is beszélgetett, így elég jól megtanulta, hogyan kell egészségesen élni. Eleget mozog, egészségesen táplálkozik, kezeli a pszichés terhelést. Az egyik legegészségesebb barátom. A vizsgálatok végére gyakorlatilag eltűntek ezek a félelmei, viszont felderített egy kora gyerekkori traumát és egy klausztrofóbiát is. Amióta ezeket tudja magáról, tudja mire kell figyelnie, rendben van, évek óta gyakorlatilag semmilyen tünete nincs.

Kezdetnek a pszichológust mondanám, vágj bele, egy hosszú utazás kezdete lehet!

dec. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!