Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek hogy állították be az...

Kinek hogy állították be az Aurorix 150mg gyógyszert?

Figyelt kérdés

Már másodszor írják fel nekem az Aurorixet 150mg-ost de most egy másik orvos írta ki,

az előző reggelente 3 napig felezve

utána 4-6 napig reggel fél délben fél

utána 7-9 napokon reggel 1 délben fél

és a 10. naptól reggel 1 délben 1


most pedig már az első napon bevehetem elvileg a 150 mg -ot egyben.

Másnak is írták már így ki ezt a gyógyszert?

vagy elképzelhető hogy el lett felejtve a a felezés? nem hibáztatni akarok senkit sem, őszintén a kérdés legfőbb oka a pánikbetegségem...majd az orvosomat is felhívom,bár nagyon nehéz elérni,de előbb jobban érezném magam ha tudnák itt is tájékozódni.köszönöm.



dec. 13. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Egybol 300 mg par napig utana 600mg vegig.
dec. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Bar mondjuk ez epp, hogy egy stimulalo gyogyszer, nem tudom hogyan lehetne jo egy panikbetegnek akit nyugtatni kene, de a doki biztos tudja. Nekem legalabbis erre adtak, amikor motivalatlan klinikai depresszios voltam/vagyok. En lamotrigine-t ajanlanek Xanaxxal (tudom ez a satanok egyike amit minden magyar utal de szedi), a Xanax kifejezetten panikosoknak van, a lamotrigine pszichofarmakodinamikaja nagyon osszhangban van a nyugtatassal szinten.


Igen, faradta leszel 1 hetig, esetleg 2 hetig, valaki csak napokig.


Nem, nem leszel fuggoje meg rohamod a Xanaxtol ha csak el nem ered a 6 - 8 mg-ot de ki fogsz fogyni belole es annyi alkalmad nem lesz ra, majd egyre tobbet mesz dokihoz es o eszreveszi mert ott a gepecske elotte. Ennyit errol. A max dozis/nap az 4mg/nap.


Igen, a Xanaxnak, lamotrigine-nek ugyanugy van elvonasi tunete mint egy escitalopramnak, rexetinnek, venlafaxinnak, fluoxetinnek, duloxetinnek. Ugyanugy le lehet szokni igen.


Szerintem lefedtem minden kozhiedelmet a Xanaxxal kapcsolatban meg egyebekkel.

dec. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! nem pánikbetegségre kaptam hanem egy viszonylag erős szociális fóbiára, nem nagyon mozdulok ki a házból, csak ha nagyon muszáj és már jó pár éve.
dec. 13. 21:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

150mg ha nem szedsz mellette SSRI-t (ami mar idejetmult) akkor az semmi. Nincs ertelme a feltitralasnak. Ez a gyogyszer iszonyu rovid felezesi idovel rendelkezik, 1 het mire beall. Minden monaminet (koztuk a 3 fo; dopamine, serotonin, norepinephrine) megnoveli az agyban.


Ez egy reverzibilis gyogyszer tehat meg etrend sem kell. En meg ritalin alatt is szedtem 600mg-ot es a ritalinra az van irva, hogy MAOI kezeles utan 2 hetet varjak. A dokim felirta egyszerre. Nem haltam meg, semmi bajom. De oszinten a mellekhatasokrol nem beszelek - marmint a moclobemidérol, nem akarlak bekakkantani mint akik elolvassak a betegtajekoztatot es mar nem is veszik be, holott a fele az csak a forgalmazoi jogait vedi es be sem kovetkezik a gyogyszertol, na mindegy lehet errol meselni meg, aki hallgat az hallgat, aki fosik az fosson.

dec. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, megnyugtattál!

Végülis úgy döntöttem hogy ezt az évet már elengedem, itt lesz a Karácsony a Szilveszter,ha mégis netán tán valami gáz lenne szedés közben kit hívjak fel ünnepnapokon?Úgy hogy Január 1. vagy 2. -án attól függ hogy sikerül a Szilveszter kezdem el szedni.

Még egyszer köszi a részletes választ.

dec. 15. 10:43
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Az a baj, hogy ahogy irtam, ez egy stimulalo gyogyszer. Ugymond izgat. Nem hiszem, hogy egy panikosnak ez jol jon ha "valami gaz lenne". Nekem is azert irtak fel mert az ágyban fetrengtem es fuggony behuzva, aludtam egesz nap es semmi motivacio. Panikosoknak szoszerint a xanax van, illetve antidepresszansok, de inkabb xanax mert vagy 100x kevesebb mellekhatasa van mint az antidepresszansoknak es ugyanugy van elvonasi tunet.


Xanaxot is ki lehet hasznalni nagyobb dozisra, antidepresszanst is lehet fokozni pl. moclobemide-t 8000mg-ra attol valoszinuleg egyebkent mar tenyleg sok dopamine meg serotonin lesz benned es lehet mar kb. egy ritalinnal feler ha nem amfetaminnal. Csak lehet akkor mar bizonyos ismeretlen mellekhatasok lepnek fel.


Mondjuk az a jo ebben a gyogyszerben egyebkent, a moclobemiddel, hogy azonnal abba lehet hagyni es semmi nem lesz. Talan ez a legjobb egyebkent klinikai depressziosoknak. Persze vannak mellekhatasok, hogy nem tudsz aludni, de akkor vedd be reggel.


Ha ugy erzed, hogy csak a jelenlete biztonsagot ad, legyen nalad xanax, es ha ugy erzed panik jon/van akkor vegyel be amennyit a doki mondott. Viszont ebben az esetben en megemelnem az adagot mert a moclobemide mar benned lesz ha elkezded.

dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért mindent nem írtam le,motivációm nekem is nullával egyenlő,ha tehetem egész nap nem csinálok semmit,pedig lenne a ház körül bőven mit csinálni...mondta a doki hogy főleg eleinte fokozódik majd a szorongás,illetve a pánik ezért írt ki frontint is mellé,de mivel rá lehet szokni ezért csak a gyógyszer beállításáig javasolta a frontin szedését.
dec. 16. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!