Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy keveredjek ki ebből?

Hogy keveredjek ki ebből?

Figyelt kérdés
Nagyon elvesztem. 5-10 éve még egy boldog, derűs életvidám csaj voltam akinek mindig megdicsérték a kisugárzását és társaság centrikus volt. Most? Hánynom kell magamtól. Leépültek a kapcsolataim, akiket barátnak neveztem elárultak, pedig mindig mindenben segítettem őket, különösen 1 személyt. Pszichológushoz járok(égtelenül kedves hölgy, nincs vele baj), aki azt mondta nagyon a mélyben vagyok és közelítek egy pszichiátriai időpont felé ha nem javulok. Nem megy. Nem tudok már semminek örülni, nem járok el sehova, munkámat ott hagytam(ahol szintén kikészítettek), nem találok új munkát, úgy nézek ki mint egy anorexiás, próbálok enni, de öklendeznem kell ha már nem megy le több. Tavaly nyár óta mélyrepülésben vagyok. Nem javultam, csak rosszabbodott. A családom aggódik értem, én is magamért, de öngyilkossági gondolataim vannak, hogy nem bírom tovább, hogy bár elaludnék örökre. Közben meg ott vannak a szeretteim akiknek nem akarok fájdalmat okozni. Nem köt le semmi, pedig imádtam rajzolni és van is hozzá tehetségem. De nem okoz örömöt, semmi sem.. nem bírom a rossz gondolataimat elűzni, felemésztenek.. nem tudom mit tegyek. Ha valaki volt hasonló helyzetben, kérem ossza meg a tapasztalatát, mi segített neki, mert megőrülök.:((( 26 vagyok

dec. 14. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet, hogy magadtól kéne kérned egy pszichiáterhez időpontot. Van az a pont, ahol a pszichológus önmagában nem elég, és kell másfajta (pl. gyógyszeres) kezelés, hogy legalább a legmélyebb pontról kihozzon. Kérdezd meg a pszichológusodat, hogy tud-e javasolni valakit, vagy nézz utána, milyen pszichiáterhez tudnál fordulni.
dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Én is nehéz időszakomban vagyok, munkanélküli vagyok fél éve. Volt már ilyen fiatalabb koromban, de most még rosszabb. Ami a lelki egyensúlyt javítja, nálam, hogy kétnaponta futok 8 km-t (gumi futópályán, ami kíméli a térdet). Ez jelentősen javít az állapotomon, mindig várom a futást, rendszerességet is visz az életembe.


Olyan képzettséged van, ami piacképes és ha kijöttél a rossz passzból, tudsz találni vele munkát? Mert ha nem ilyen a képzettséged, az is nagyon rontja a hangulatot, az egzisztenciális bizonytalanság miatt.

Nemrég olvastam egy egész jó könyvet Johann Hari: Elvesztett kapcsolatok, arról szól, hogy a környezet, a világ ami körülvesz minket mennyiben járul hozzá a depresszióhoz, szorongáshoz. Ezeknek ugyanis értelmes oka van, nem feltétlenül az agyi kémia megbomlása okozza, az csak következmény.


Még nagyon fiatal vagy, tanulhatsz valami újat is, ha családod tud támogatni. Nézd meg a szakmákat, képzéseket melyik érdekelne.


Ami még nekem sokat segít, hogy hívő vagyok, azaz hiszek Isten gondviselésében, szoktam imádkozni. Ez is megnöveli a lelki teherbíró képességet, de így is rezeg a léc nálam most, nagyon kiborít a munkanélküliség.


Még ami segít az SSRI gyógyszer, ezt addig biztos szedni fogom, amíg nem lesz új munkám. Ha a munkakör olyan, hogy szorongást kelt bennem (pl. sok emberrel való interakció), akkor az ilyen munkát is csak gyógyszerrel tudom ellátni. Nekem jelentősen csökkenti a szorongásom az SSRI, bár nem mindenkinél hat, és van vagy 10 mellékhatása (nálam). Rájöttem hogy elég fél szemet szednem, az is beüt ugyanannyira (a legtöbbeknek felírt adag felét szedem most), lehet a testsúlyom csökkent 5 kg-mal, és elég ez is. És így kisebb mértékű a mellékhatás.

dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát igen a kapcsolatok leépülése rám is rossz hatással van, én is elvesztettem nagyon sok barátot, ismerőst. Szóval szerintem új barátok szerzése sokat javítana a helyzeteden, de ez tudom hogy nehéz, legalábbis nekem az, mert alig járok valahova, és eleve nehezen ismerkedek.. én pl az univerzum mindenben támogat c. könyvtől is megnyugodtam valamennyire, lehet hogy hülyeség, de nekem kicsit hatott.
dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!