Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kéne reagálnom a terápia...

Hogy kéne reagálnom a terápia végére?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom van-e itt pszichológus/ pszichiáter, vagy egy tapasztalt illető, de számítana a véleménye. A helyzetem röviden az, hogy jövőhéten lesz az utolsó alkalmam a terapeutámnál, mivel másik egyetemre jelentkeztem, és a távolság miatt már nem tudom nála folytatni. Két éve jártam hozzá úgy egy évig, de akkor az szintén megszakadt távolságok miatt. Most újra felvettem vele a kapcsolatot mert megtudtam átmenetileg oldani a dolgot, de most csak kábé 2 hónapot jártam hozzá (múltidőben mondom mivel jövőhét az utcsó). A problémám az, hogy most erősebb köteléket érzek vele, mint anno. Lehet azóta én is változtam és azért, de közelebb engedtem magamhoz, és most már előre gyászolom az egészet. Megint előállt a helyzet, hogy elveszítem (ha mondjuk félév múlva ismét bejelentkezem nála az úgysem számít semmit, ez így sajnos nem terápia.), és nagyon félek ettől. Az életem tele van veszteséggel, ezt nyilván ő is tudja, szóval most mintha vele is el kéne játszanom, hogy valahol a felénél ismét el kell vágni mindent. Mostanában sokat sírok emiatt, de a baj az,hogy amikor ott vagyok nem tudom ezeket az érzéseket felhozni, mintha lefagynék, és nem érzek fájdalmat. Félek hogy utolsó alkalommal is ez lesz, nem tudom kifejezni neki mit érzek, és megint csak otthon jön rám a sírás de akkor már késő. Hogyan tudnám kimutatni az érzéseimet? Próbálom levenni a maszkomat, de hiába akarom egyszerűen van benne egy nagy gát ami nem engedi, pedig bízom benne, jó a kapcsolatunk, de nem megy. Szerintem ő is erre vár. Pestre fogok egyetemre járni, szóval van bőven ott is szakember, már ő is behozta a gondolatot, hogy folytassam a terápiát majd másnál, de ettől is félek, egyszerűen nem akarom előről kezdeni egy tök idegennél..ezen is sokat dolgoztam, mire eljutottam idáig.:(

23 lány vagyok, ő is nő.



dec. 19. 21:15
 1/8 A kérdező kommentje:
van bennem egy nagy gát*
dec. 19. 21:16
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ő a terapeutád nem a rokonod, nem a barátod. Folytasd másnál, lesz rá szükséged. És szerintem egyáltalán nem kell előtte bőgni, sőt egyáltalán nem kellene, de ha ilyen érzéseid vannak akkor jobb ha kijön, mint ha bent marad.
dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Egy kicsit mellékvágányon van ez a kötődésed. Nyilván ő adja számodra azt az elfogadást és szeretetet és empátiát, aminek a hiánya oda vezetett, hogy szükséged van rá. Ezt fogod hiányolni, nem a személyt. Ezt alaposan gondold át. Mit kaptál tőle, ami segíteni fog abban, hogy egy következő mindennapi, munkatársi vagy terápiás vagy párkapcsolatban megálld a helyedet, jól érezd majd magadat?


Tekintsd életed egy állomásának a vele való kapcsolatot és felnövekedésed végleges eseményének a tőle való leválást. Talán kicsit ünnepeld meg vele, vigyél egy kis ajándékot a számára. Írj neki egy levelet, amit átadsz arról, hogy mit viszel magaddal a vele való kapcsolatból. A levél másolatát őrizd meg magadnak.


Magam páciens vagyok, én is megéltem hasonló érzéseket régen. De már 54 évesen felnőtt módon viszonyulok a felnőtt kapcsolatokhoz, megtanultam az életben betöltött szerepeket a helyükön értékelni. Kérlek, Te is lépj rá erre az útra.

dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy terápiás folyamat azért egészen más kötődés, mint bármelyik másik kapcsolat. Teljesen érthető, hogy fájdalmasnak éled meg. Ha szóban nem megy, írd le neki és olvasd fel, amit fontosnak gondolsz. Nagyon nehéz egyedül maradni azokkal a gondolatokkal, amiket neki szántál.

Idővel könnyebb lesz, elsimul majd.

dec. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És szerintetek mennyi idő múltán érdemes másikat keresnem? Egy ideig biztosan nem fog menni, úgy tudom elég sokszor (a problémától függően, de nálam például igaz) pont a terápiás kapcsolat az ami gyógyító, nem feltétlenül az, ami ott folyik. És én ezt érzem így elveszettnek, amit nem tudok csak úgy egy idegennel pótolni, hiába van szakemberekről szó. Nem tudom ez másoknak hogy megy.

dec. 20. 12:40
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Mindenképp keresned kéne egy másik terapeutát. Sajnos a te kötődésed hátráltatja a terápiát.
dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De pont az a lényeg, hogy kénytelen vagyok vele megszakítani a dolgokat, és emiatt vagyok kiborulva. Sokan elhagytak már életem során, és emiatt visel meg mert hasonló érzéseket hoz fel a helyzet. Egyébként semmi gond nincs a kötődésemmel, anélkül egyik terapeutával sem fog működni.
dec. 22. 13:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Keress barátokat, kedj el sportolni.
dec. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!