Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kéne lefektetnem a...

Hogyan kéne lefektetnem a határaimat anélkül, hogy bűntudatom lenne?

Figyelt kérdés

Ha szólok, hogy valami túl messzire ment, és légyszi ezt ne, akkor megy a passzív-aggresszió, megy a durcizás vagy nem tudom világfájdalom, hogy én szólni mertem. Mert valamiért úgy veszi, hogy akkor én bántom.


Mert ha nem tolerálok mindent, akkor bántom, ha nem hagyom hogy átgyalogoljon rajtam, akkor bántom. Ha szólni merek, hogy esetleg hatással van másra, és mondjuk negatívan (amit amúgy időközönként midnenki szokott mert elkerülhetetlen) akkor bántom.


Mentális beteg, és elmondása szerint nem tehet róla, ami részben oké, de ez nem jelenti azt, hogy mindent szó nélkül tűrnie kéne bárkinek, és meg se mukkanva tolerálnia.

Ha meg szólok, akkor meg lássam, hogy "mit tettem", a búvalb@$zottságot, és legyen bűntudatom.

Volt már, hogy bocsánatot kertem a kiakadásom miatt, mert nem bírtam nézni, hogy fasírt.


Most akkor mif@$zomat csináljak, hogy lábtörlő se legyek, de bűntudatom se legyen, mert szólni mertem valamiért.


dec. 21. 15:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem ide akartam, hNem Emberek kategoriába de midnegy. Ide is beillik. 😅
dec. 21. 15:48
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Évekig voltam lábtörlő, végül egyszer kiálltam magamért mire hátat fordított nekem. Próbáltam visszakönyörögni magam, de SZERENCSÉRE nem sikerült.

Egy évig nagyon rossz volt, nagyon fájt. De most másfél évvel később örülök, hogy így történt.

Ha mentális beteg, ha nem, ne hagyd magad. A saját életedet teszed tönkre és végül lehet, hogy semmid sem marad.

dec. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az önbizalom, amivel határt húzni leszel képes, csakis kizárólag támogató, empatikus kapcsolatokban épül. A tiéd nem az. Mit szeretnél?
dec. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a mai napig küzdök ezzel, pedig régen sikerült már változtatnom, csak azóta újra önbizalomhiányos lettem...


Az tényleg igaz, hogyha egy ilyen emberrel szemben megvéded magad, kiállsz magadért, akkor onanntól kezdve már nem vagy a hasznára és még ő lesz kiakadva, ő szakítja meg veled a kapcsolatot. Velem többször megcsinálták azt, hogy eleinte csak apró szívességeket kértek, ami még nem is volt feltűnő, aztán egyre többet és nagyobbakat, amíg megszokásból segítettem nekik, elmentem velük mindenhova, kizártam a nekik nem tetsző embereket az életemből, mindent első kérésre megtettem, stb. Amikor ezt realizáltam, akkor meg nem akartam megbántani őket azzal, hogy nemet mondok, meg úgy éreztem, furcsa lenne, karakteridegen. Aztán elkezdtem azt csinálni, hogy nemet mondok azokra a dolgokra, amik már túlmennek egy határon. Például a mindig késő barátnőm megkért, hogy maradjak ott a sulimban az utolsó órám után (ő is odajárt, csak estire), amíg nem kezdődik az ő órája, addig dumáljunk. Nos 55 perc volt a kicsöngetés és a becsöngetés között, én már full éhes voltam, de többször is ott maradtam vele. Volt, hogy megkértem, hogy hozzon nekem kaját, persze mindig elfelejtette. Aztán egyik nap ír egy sms-t, hogy 25 perc késés garantált, de lehet több is, várjam meg. Na ott felpattantam és hazamentem, megírtam neki, hogy ez már túl sok, gyakorlatilag a semmire várjak, mert mire megjön, lehet már mennie is kell órára. Másik barátommal megbeszéltük, hogy mivel a szüleim elutaznak, ezért átjön, nálam alszik, jó lesz. Majd mondja előtte lévő nap, hogy inkább menjünk el egy buliba, mert ott lesz a "crush"-a, és hogy ő nem tud a zh-ira koncentrálni, ha vele nem találkozik. Mondtam, hogy nem ezt terveztük és én nem megyek a buliba. Na mindkét alkalommal sértődés lett persze :D


Én már csak a családommal vagyok ilyen people pleaser, de velük se kéne. Most próbálom az önbizalmamat növelni. Pszichológus nem segített így azt nem ajánlom. Most próbálok fogyni, mert tudom, hogy vékonyan nagyobb önbizalmam volt. Illetve csinosabban is kezdek öltözködni. Találtam egy munkát ami nagyon tetszik, éppen most tanulok be, tényleg érdekel, ha megtanulom, akkor magabiztos leszek benne. Az eddigi munkahelyeimen leszartam mindent és emiatt nem is voltam jó benne :D Az angolomat is szeretném fejleszteni mert zavar hogy nem tudok olyan jól. Te is változtass amin szeretnél és tudsz és akkor szerintem ösztönösen nem hagyod magad kihasználni, mert tudod majd, hogy nem érdemled meg :)

dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!