Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen antidepresszáns, ha az...

Milyen antidepresszáns, ha az eddigiek nem váltak be?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két és fél évben szedtem Citalopramot, Cipralexet, Scippa-t, jelenleg Olwexia-t. Még az első szedésénél úgy éreztem, hogy valami jobb lett, emlékszem, hogy álltam a munkahelyen a liftnél, és azt éreztem, hogy oké, ha mások is így éreznek, mint én most, akkor így lehet élni. Amit észrevettem, hogy a szorongásomat brutál levitte, és rájöttem, hogy mennyi helyzetben szorongtam, amin a szedése óta nem, pl. mittudomén, a megállóban várva. Ez a része tökjó, tényleg alig szorongok, jó, volt, hogy rázósabb helyzetnél bevettem egy xanaxot, de nem jellemző. Viszont ezen kívül semmit nem csinált, ugyanolyan szarul éreztem magam. Aztán felírt a pszichiáter lamolepet, ami egy hangulatstabilizáló, hogy hátha a depressziósabb időszakaimon segít. Amikor utoljára voltam nála, épphogy csak elkezdtem a magasabb dózist (200), de ugyanolyan szarul voltam. Azóta kiléptem a munkahelyemről, és alkalmi munkákat csinálok,ami nyilván kevesebb pénz, de legalább nem állandó, azóta, hogy van mit csinálnom, amúgy jobban érzem magam, de lehet ez persze a lamoleptől is, majd januártól megint nem lesz mit csinálnom, meglátjuk,mi lesz utána.


De alapvetően úgy érzem, hogy a hangulatomon nem az antidepresszáns meg a hangulatjavító segít, hanem az, ha olyan dolgot csinálok, ami nem egy munkahely, amitől csak kiégtem. Szóval most tökre nem tudom, hogy antidepresszáns nélkül is tudnék-e működni, vagy anélkül csak mégszarabb lenne. Szerintem egyébként nem lenne szarabb, csak a szorongásom jönne vissza. Viszont még nem adtam fel, hogy találjak olyan antidepresszánst, ami tényleg segít. A fentiek mind SSRI-típusúak. Lehet, hogy egy másik fajta jobb lenne nekem?


(alapvetően Borderline a diagnózisom, az izoláltságom és az ürességérzetem, meg a nehezen működő kapcsolataim vezetnek depresszióhoz)



dec. 25. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Majd amit az ORVOS előír, nem amit itt javasol valami senki!
dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
LOL, nyilván konzultálnék a pszichiáteremmel, hiszen nélküle úgyse tudnék megkapni semmit, csak úgy érzem, mind a ketten kezdünk kifogyni az ötletekből (ő is annyit mondott, hogy ő orvosilag ennyit tud tenni), szóval gondoltam, ha valaki hasonló helyzetben volt, és bevált neki valami, azt felvetném neki is. A végső döntés nyilván az övé, én már legutóbb is mondtam, hogy legszívesebben semmit se szednék már, aztán mégis betartom, amit ő mondott.
dec. 25. 22:34
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Orvosok vaktában próbálgatják ezeket, sokan ráfáztak már.


Lamolep meg ssri(cipralex) jó szokott lenni. Esetleg kvetiapin.


Vagy próbáld ki a cymbaltát.

Olyan mint az olwexia, de kicsit eréjesebb a hatása.

Ha mégsem border vagy, esetleg nem csak az, hanem bipoláris is, akkor a lítium lenne az alap gyógyszer és ahhoz valami kieg.

dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Rxulti elvileg a legjobb major depresszióra,de ez antipszichotikum
dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyakran előfordul, hogy az SSRI csak a szorongásos tüneteken segít, szóval ez a része nem meglepő. Hogy van e másik olyan szer ami segít a depressziós tüneteiden csak a jó isten tudná megmondani és te, ha végig próbáltad őket.
dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

tianeptine-t probaltatok?


pregabalin?


Ezeket otvozve lamotriginnel?

dec. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

6 vagyok


Amugy az is kerdes, hogy mit varsz az antidepresszanstol? Oromot? Mert azt nem fog csinalni sajnos. En jobban szeretem psichoneutrilicumnak hivni, mert azt csinalja. Neutralizal; semlegesiti a lehangolo tuneteidet, de nem felviszi, hanem tompitja. A hangulatstabilizalo meg egy rossz kifejezes egy antiepileptikumra, mert a Rivotril sem szorongasoldo hanem antiepileptikum.


Ha mar antiepileptikumok, akkor jojjon a carbamapezine. Amugy vagy inkompetens orvosnal vagy, vagy o nem hajlando mar mit csinalni. Rengeteg lehetoseg van ami nem invaziv.


Mirtazapine tudom sz*r altal 2 hetig meg meghizol, de mit akarsz? Ezt merlegeld.


En is igy jartam, pszichiaterem mar 3szor torolte a rendszerbol a gyogyszereim mert tele volt azt mondta, es korbe kerdezte, hogy ez kell-e meg, mondtam nem, ez, nem, ez, nem. Jelenleg egy magas dozisu benzodiazepine kevereken vagyok + lamictal. Ettol szerintem erzem magam nyugodtabbnak, de nem boldog/euforikusnak. Az mar nem leszek szerintem, de nem is vagyom ra, es nem is tudok lenni a gyogyszerek miatt mert pont ez a lenyege - az erosebb hatasokat tompitsa akar orom akar szomorusag. De a tobbi gyogyszer is ilyen nagyjabol. Az SSRI-ket meg dobd ki a fenebe, azok idejetmult kezelesek. Kvetiapintol csak megint meghizol vagy leszedalodsz mint a mirtazapine, de hozzaszoksz 1 het alatt, igaz jo alvasra, de ott mar elojonnek az antikolinerg (az antipszichotikumok egyik hires mellekhatasa) hatasok miatt.


Van meg rengeteg opcio. Az olwexya venlafaxine hatoanyag egyebkent nem SSRI hanem SNDRI, egyik leghatasosabb gyogyszer, fel kell menni minimum 225mg-ra vagy feljebb. Van duloxetine ami SNRI, kevesebbet tud mint a venlafaxine, a venlafaxine az alpha2 adrenerg modulaciojan keresztul meg egyebkent hat az opioid receptorokra is, ezert ilyen hatekony raadasul magasabb dozisban.

dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Rexetin, vagy Dulodet?
dec. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az SSRI-ket tényleg hagyjátok. A tianeptinre szerintem is kérdezz rá.
dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, főleg neked, 6-os. Bipoláris egyébként biztosan nem vagyok, soha nem volt mániám, hipomán is kb háromszor voltam, az antidepresszáns elkezdésénél, kb havonta egy napot. Elmúltam 30, már nem valószínű, hogy kijönne.


Amúgy én is arra jutottam, hogy amíg objektíve szar az életem, addig hiába várok arra, hogy legyen örömöm az életben, csak néha olyan érzésem van, amikor igazán rosszul vagyok, hogy ezt akár gyógyszer nélkül is tehetném. Nem tudom, lehet, hogy kíváncsi is vagyok, hiszen már több mint két éve szedek valamit. Az is igaz, hogy nem vagyok benne biztos, hogy nekem segített, hogy ki lett mondva, hogy depressziós vagyok, illetve később a személyiségzavar, félek, hogy emiatt jobban "megélem" ezeket, ráadásul tényleg olyan érzésem van, hogy amióta szedek valamit, azóta csak egyre szarabb az életem. Valószínűleg nincs összefüggés, és valójában a terápia miatt nehezebb, mert nyílnak fel a régi sebek, csak hát ez így elég nagy szívás...


Ja, ketileptet szedek február óta, Tündérhegyről kijőve 250 volt, 8 hónapja csökkentem, most már csak 50-nél tartok. 250-nél én is híztam, bár előtte meg túl sovány voltam, 50-nél semmi problémám nincs. Engem be se zombított, pedig reggel és délben is szedtem egy időben 25-öt. Nyilván álmos leszek, miután beveszem, de akkor le is fekszem aludni.

dec. 29. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!