Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik, ha bevesz valaki...

Mi történik, ha bevesz valaki ekkora mennyiségű Tiapridalt?

Figyelt kérdés
Egyik barátom közölte hogy bevett 12 db Tiapridalt 2 nap alatt..El se tudtam őt érni, mert borzasztóan kómás és csak néha-néha küld egy üzenetet, aztán alszik tovább. Nagyon aggódom érte és remélem nem vett be többet..Nem tudom hogy mennyire erős ez a gyógyszer és mit okoz ekkora mennyiség. De ugye nem lesz ennyitől nagy baja??
dec. 26. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat jo sok nem. Nem tudom ugy kezeli ezt a gyogyszer mint egy altato? Mert korant sem az. En nem vagyok a gyogyszerek ellen, gyogyszeresz (gyogyszer ell. szakkepesitessel), de valoban vannak adverz gyogyszerek amik mondjuk ugy, kiserlet szeruek majdnem, csak azert vannak, mert nem tudnak mit kezdeni vele, ezert legyen "nuklearis bomba", ekkor jon a komoly tranquille (lebenitas szinte minden szinten, motor funkciok, psziches lenullazas). Schizophrenek/Bipolar I rapi ciklusnal, pszichotikusoknal szoktak ezt csinalni. De nem egy kellemes elmeny ez az alvas, nem nyugtato. Roviden annyi, a limbikus (erzelmek) rendszerre sokkal jobban hat mint a striatumra (elvezet, stb.), tehat mindkettot erosen tompitja, annak ellenere hogy atipikus, meg eros.
dec. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És ezt szakszavak nélkül kedves 1-es nem ment volna leírni? Attól, hogy gyógyszerész vagy, ne felejts már el magyarul légyszi. Tudom, hogy így próbálod mindenáron bebizonyítani az oldal népének, hogy te bizony tanult ember vagy és kened vágod a témát, de nélkül is elhisszük.
dec. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ahol idegen szót használt, mindenhol odaírta zárójelben közérthetően is.
dec. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elnezest, en igy tanultam, ezeket olvasom, ezekkel is foglalkozom, nem pedig a gyartok neveivel Yarocen/Mirzaten vagy ilyesmi. Egyedul a motor funckiokat nem fejtettem ki, mert az nagyon osszetett, de lenyeget is nehez elmagyarazni mert tobb teruletet erint az agyban; talan ha osszetudnam foglalni akkor "a mentalis es fizikai motivacio, mozgatorugoja" funkcioja. De nezz utana nyugodtan ennek mert ez elegge osszetett. Meg egyebkent szeretem atadni ezeket a szavakat, hogyha egy leletre ranez az ember akkor legalabb ertse mit kapott amikor ranez, hogy "cerebral blastocytosis" vagy "limb. diszf." amibol mar talan ebbol az elozo kommentembol ki tudod szedni, hogy a limbikis rendszer diszfunkcioja.
dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!