Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szabadúszó, kezdő, akár még...

Szabadúszó, kezdő, akár még tanuló pszichológus olcsón, online? Hol?

Figyelt kérdés

Úgy hiszem, hogy tipikusan egy olyan terület, ahol vagy be kell csapódni aprópénzért egy céghez, vagy EVként fizetni magad után az adókat. Vagy évekig a közszférában dolgozni, hogy "felmutass valami munkatapasztalatot".


Sok pszichológia tanuló meg gondolom elmegy a mekibe vagy az aldiba, hogy addig is keressen egy kis mellékest.


Őket hol lehetne megtalálni? Tudom, nem egy képzett szakembert fogok kapni, de ezek a 15-18 ezres óradíjak megfizethetetlenek, az állami pedig szinte elérhetetlen. Pláne, hogy nincs is semmi diagnózisom ami igazolná a sürgősségét.



dec. 30. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, de ezek az óradíjak tényleg megfizetehtetlenek, és még az se biztos, hogy kapsz érte valamit, vagy segítenek, vagy nem. Vagy közhelyeket kell hallgatnod a pénzedért, amiket már te is tudsz, vagy ha szerencséd van, akkor nm...

Amúgy menj a háziorvoshoz, mondd el neki a problémát, ő továbbküldhet állami pszichológushoz.

dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nehéz bejutni állami pszchiológushoz?
dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Segíteni sajnos nem tudok, de pszichológus hallgató (tehát olyan, aki a mesterképzést csinálja és pszichológus diplomát még nem kapott) nem praktizálhat, nem dolgozhat veled egyedül sehogy. Nem azért, mert az Aldi jobban fizet, hanem mert nincs meg a végzettsége, a tapasztalatáról nem is beszélve. Sok probléma van ezzel a képzéssel/területtel, de nem azért kell a tapasztalat (többnyire a közszférában), mert az önéletrajzban jobban mutat, hanem mert az egyetemről kikerülve közel nulla tapasztalata van egy pályakezdőnek. Ezt értsd úgy, hogy két hét szakmai gyakorlat van mögöttük. Értem, hogy te olcsó opciót keresel, de ne azokra pályázz, akik még le sem adták a szakdolgozatukat. És ezt úgy mondom, hogy még az én diplomámon is csak nemrég száradt meg a pecsét... A kevés "merész" pályakezdő, akit ismerek és egyből magánba ment, pedig szintén olyan árakon dolgozik, mint a tapasztalt kollégák, szóval ezzel sem nagyon vagy kisegítve.
dec. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

En, mint diplomas akkora f*szsagnak tartottam, hogy egy PAPIR kvalifikal teged. Nem a kompetenciad. Csomo olyan papiros van aki olyan sikhulye a szakmajaban, hogyha en lennek a manager kicsapnam a francba olyan lusta es inkompetens. Kepezze tovabb magat legalabb. Es a magyar felsooktatas is ugyanolyan fos mint a kozepiskolai. Rokonom kulfoldon tanult villamosmernokit, mondta, hogy milyen ott az oktatas, en meg csak neztem - EG es FOLD.


Amit itt adnak le az eszmeletlen elavult, felesleges, iszonyu lexikalis, kis resze erinti a szakmai tapasztalatodat a jovoben amivel majd mesz interjuzni. Es direkt nehany szak szandekosan cseszett nehez, ilyen a mernokinformatika, villamosmernoki. Pedig nem kene annak lennie egyaltalan. Erre sem panaszkodott a rokonom, ket helyen vegzett, alapot Dublin, mestert USA. Azt mondta rohej az itteni felsooktatas barmelyik intezmenyben.

dec. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Igen, kissé én is ezen a véleményen vagyok. Persze a semmilyennél jobb a diplomás, meg a nagyon klinikai esetek kezelésére, de én úgy gondolom az "átlagos" problémáimmal (Nem skizofréniáról vagy öngyilkossági hajlamokról van szó) nem biztos, hogy megtérülne a különbözet.
dec. 30. 23:46
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

#4 Egyáltalán nem azt mondom, hogy nem értek veled egyet, de itt picit elbeszélünk egymás mellett. Valóban nem a papír teszi az embert, és rengeteg diplomás ember van, aki minden szakmaiságot nélkülözve végzi a munkáját. Pszichológia szakon viszont lényegében NINCS lehetőség érdemi gyakorlati tapasztalatot szerezni, ezért aki kikerül az egyetemről, az nagyon jól tudja az elméleteket, csak éppen klienst nem nagyon látott még. Nem kapott ám az egyetemen tippeket arra, hogy mit kell mondani x problémára vagy y kérdésre. Vagy elmélet, esetleg józan ész alapján tudja, vagy a munkatapasztalat és továbbképzések során fogja csak idővel megtanulni. Ismétlem, szintén nem olyan régen végeztem, és látom, milyenek a pályakezdők (magamat is beleértve).

Kérdező, nem a kezdő pszichológusról akarlak lebeszélni, hiszen néha már az is jól jöhet, ha elmondja az ember valakinek a dolgait, aki picit átkeretezi őket a számára, megnyugtatja, ad néhány trükköt, módszert a kezébe (bár az általad felsorolt, rád nem vonatkozó példák már inkább a pszichiátria határát súrolják a pszichológia helyett). De aki diploma nélkül pszichológusként dolgozik, annak alapvető szakmai etikai elvek nem mentek be az egyetemen, szóval felmerül a kérdés, hogy a többi ott hallott dolgot vajon mennyire sikerült elsajátítania? A tapasztalantalságról nem is beszélve... Orvosi szolgáltatást nyújtó, beteget nem látott orvostanhallgatóhoz sem mennél, ugye?

dec. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs olyan gond, családtagokkal, barátokkal is beszélgethetsz ingyen. Mit vársz egy "olcsó pszichológustól"?
dec. 31. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pont tavaly kerestem és jártam hasonló motivációval egy fiatal pszichológus sráchoz.

Kifejezetten mondtam neki, hogy sajnos nem fér bele az az ár amit mindenki kér, és Ö alacsonyabb áron dolgozott, sőt még kedvezményt is biztosított (asszem amúgy minden egyetemistának olcsóbb volt nála).


Végül kiderült, hogy amúgy nem pályakezdő, meg nem arról van szó, hogy nem képzett, söt baromira sok dologban képezte magát, hanem egyszerűen figyelembe vette hogy kinek mi fér bele.

jan. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha lenne diagnózisod, akkor a legtöbb pszichológus csak levakarna, mert tartanak a pszichiátriai esetektől. A pszichiátria meg teljesen eszköztelen a legtöbb lelki problémában, hiszen egyik gyógyszer sem képes törölni vagy felülírni egy rossz gyermekkort, hibás családi mintákat, erre csak az önismereti munka képes.

Sajnos viszont pszichológia szakra sok olyan gyerek megy, aki a saját sérüléseire keresi a megoldást, így még az elején nagyon érintett és mindenbe bevonódik. Egy terapeutánál eszméletlen fontos a kommunikáció, hogy az mindig tárgyilagos legyen, de sohasem sértő, ítéletnek, tanácsnak tilos elhangzania a terápiás üléseken. Ezt a gyerekek nem az iskolapadban tanulják meg, hanem a pszichoterapeuta továbbképzésen, ahol nekik is át kell menniük az önismereti munkán, hogy le tudják választani a saját érintettségüket a kliens problémáiról.

Sajnos ez nem mindig sikerül, itt is olvasok néha olyanokat, hogy a hajam égnek áll, pl.hogy valaki elmegy egy terapeutához azzal, hogy nincs önbizalma és emiatt nem tud munkahelyet váltani, és a terap kijelenti, hogy addig szóba sem áll vele, amíg nem mond fel a munkahelyén. Nyilvánvalóan az ilyennek van valami saját blokkja ezzel kapcsolatban.

Visszatérve az ötletedre, egyszer beszéltem erről egy terapeutával, mondtam neki, hogy tulajdonképp miután a szegénység, az anyag szűkösség is mindig lelki tényezők (pl.alacsony önbizalom, hibás önértékelés) következménye, ezért minden terapeuta elkezdhetné a terápiát valakivel, aki még nem tudja kifizetni a teljes órabért, majd az önismereti munka eredményeképp az illetőre úgyis ráköszönt majd a bőség… :) Ez a terap annyit fűzött hozzá, hogy ha már valaki régebb óta jár hozzá és látja benne az önismereti munka iránti elkötelezettséget, ő szokott engedni az árból (akár ingyenre is egy darabig), ha pont nehéz helyzetbe kerül az illető, mert jellemzően ilyenkor még nagyobb szüksége van a terápiára. De ugye ehhez először “bizonyítani” kell. Én nem javasolnám, hogy zöldfülűhöz menj, mert olyan élményekkel is gazdagodhatsz, ami eltántorít az önismereti munkától, ami nagy baj lenne. Vagy teljesen torz képet kapnál a terápiáról. Ráadásul még ha profihoz is mész, akkor is kutyanagy mázlidnak kell lenni, hogy elsőre megtaláld az “igazit”. Sokaknak több év és több terapeuta után sikerül egy nekik megfelelőt találni.

jan. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!