Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakembertől lehet...

Milyen szakembertől lehet segítséget kérni alkoholproblémák ellen?

Figyelt kérdés
Eljutottam arra szintre hogy beismerem magamnak hogy alkohol problémáim vannak. Szeretném letenni, de valahogy mindig odakeveredek hogy “jó csak egy két sör” utánna meg elkap a gépszíj. Barátnőmnek és barátaimnak már beszéltem erről, de a család előtt nem tudok megnyílni ebben a témában. Szeretnék segítséget kérni valakitől mert félek hogy rá megy az életem, de nem tudom kihez kell fordulni ilyen problémákkal. 26 éves vagyok, úgy érzem képes vagyok rá, de kell a segítség.

dec. 31. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Háziorvos, pszichológus, Facebook-csoport...
dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Addiktólógiát keresd.
dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
AA-gyűlések
dec. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Addiktológia. Ott megadnak mindenféle pszichológiai és igény esetén gyógyszeres segítséget. Akár kényszerítő erejű gyógyszert is tudnak adni amire eszedbe sem fog jutni alkoholt inni. Kegyetlen módszer, de beválik.


Háziorvosodat kérdezheted hogy hol vagy hogy van addiktológia hog ykell bejutni stb. Meg Googlebe is beírhatod, hogy "addiktológia" és a településnév ahol vagy, valamit csak kidob.

Vagy ha nem addiktológia akkor alkoholelvonó néven is keresheted.

dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gátlásokat oldja. Ez az egy hatása van. Aki kettőnél leáll, az vagy nagyon nem szeret másnapos lenni, vagy tisztában van vele, milyen szokott lenni gatyarészegen, és nem akar abba a skatulyába kerülni, vagy kb mindig róka van és félti a fogzománcát, stb stb. Találd meg a jó okaidat, amik két pohár után bőven megállítanak, a lebegést vagy a nyugalmat meg találd meg másban, amire emlékezni is érdemes, meg ugye lehet is.
dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mióta iszol, milyen gyakran?
jan. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha angollal elvagy, akkor van egy Sober Leon nevű csati youtubeon, nekem eléggé adja az érzést, amikor kezd evidens lenni, hogy estére jó eséllyel visszafejlődök kényszeresbe.
jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első sörnek még ellen lehet állni, a másodiknak már nem, mert akkor már az első parancsol, nem te vagy a főnök!

Ha már rászoktál a mennyiséget nem tudod ellenőrzésed alatt tartani.

Csak azt teheted, hogy egyeltalán nem iszol, mert mértéket tartani már nem fogsz tudni. Az első ital elfogyasztásával kiadod a kezedből az irányítást.

febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kérdező, sikerült elindulni valamerre?
febr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!