Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség...

Ez milyen mentális betegség lehet ? Mit lehet ez ellen tenni ?

Figyelt kérdés
Minden kritika annyira érzékenyen érint,hogy napokig rágodok rajt. Vagy pl ha van egy vitám valakivel akkor az örökre bennem marad és teljesen magam alatt vagyok miatta. Meg minden kis beszólást örökre megjegyzek. Mindenkivel kedves vagyok és meg akarok felelni másoknak. Sokszor olyan is van,hogy azt gondolom hogy nem szeretnek és rólam beszélnek meg rosszat akarnak. Túlreagálom az emberi kapcsolatokat. Állandoan szorongok és zavarba vagyok ha emberekkel beszélgetek. Mindig azt nézem hogy vajon elfogadnak e. Sok ismerősöm van és jóba vagyok sok emberrel,de ha valakivel konfliktusom van akkor totál depresszios leszek akár napokig is és az is idegesìt hogy sok ember nagyképű és mindig azt gondolják hogy igazuk van. Én meg mindenen elgondolkodok. Vagy pl ha megyek az utcán akkor mindig figyelem mások reakcioját.Sokszor jön a gondolat hogy biztos rajtam röhögnek meg haragszanak rám. Mindenkinek előre köszönök. Látom hogy az emberek többsége nem ilyen kedves mint én és ez nagyon zavar. Jó lenne ha minden leperegne rólam mint sok emberről és magabiztos egóista lennék de sajnos nem ilyen vagyok. Képtelen vagyok emberi kapcsolatokat kialakítani mert mindig zavarba vagyok. Nincs is kedvem emberekkel beszélgetni. Mi lehet ez ?
dec. 2. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
Anyád kinyalta a seggedet, és nem tanultad meg milyen a pofáraesés.
dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem betegség.
dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen laikus vagyok, nem fogok tudni diagnózist felállítani, csak is egy szakember tudna. A leírásod alapján érzékeny vagy (nem szeretem a túlérzékeny szót használni, mert nem tudom, hogy hol van az érzékenységnek a felső határa). Mintha lenne benned egy már nem egészséges megfelelési kényszer, valamint önbizalomhiány. Ezek talán nem nevezhetők betegségnek. Viszont szó lehet szorongásról is - ez már tekinthető betegségnek, és komolyabb mentális betegségek táptalaja is lehet. Használod a depresszió szót - ezt gyakran használjuk a hétköznapokban a rosszkedv szinonimájaként is. Annak megvannak a kritériumai, tünetegyüttesei, amelyeknek legalább 2 hétig kell fennállniuk.


Még egyszer mondom: nem vagyok szakember. Ha a leírtak megnehezítik a mindennapjaidat, a normális életviteledet, márpedig úgy tűnik, megnehezítik, érdemes lenne ezeken dolgoznod, főleg a szorongáson. Szerintem.

dec. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia, ami az alacsony önértékelésből táplálkozik
dec. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!