Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a fura fóbia ami nekem...

Mi ez a fura fóbia ami nekem van miért van az, hogy minden rovar, bogár félétől félek csak pont, hogy a pókoktól nem?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy a legeslegjobban a lódarázs, tőrösdarázs és a dongóktól félek. Őket követik természetesen a normálisabb méretű méh és darázs fajták de a böglyöket is ide tudom sorolni. Utána jönnek a szárnyasok. Az a cink, hogy a szentjánosbogár, poloska, katicabogár és sáskáktól is félek. Majd jönnek azok a bogarak amik nem nagyon repülnek mint pl a lótetű, szarvasbogár, sváb bogarak, csótányok tőlük már kevésbé félek mert kevesebb esélyel repülnek az arcomba. De tőlük is irtózok kicsit. Főleg a lótetű és svábbogaraktól a méreteik miatt.

Viszont érdekes, hogy kb a pókok azok amiktől a legkevésbé félek néha még a nagyobb szúnyogok, legyek is ijesztőbbek. A közepes méretű pokokat simán megmerem fogni a nagyobb méretű pókoktól már megtudok ijedni főleg amikor a szobámba mászkál egy attól félek, hogy belelépek, megcsíp alvás közbe vagy valami. Megfogni alapból legalábbis nem merem őket. De részegen egyszer megfogtam egy ilyen nagy teremtést és nem volt semm baj igaz csak arrébb tettem. A lódarázsnál pedig állapottól függően ha meglátok egyet akkor képes vagyok másik utcán kerülni egyet inkább csak ne kelljen elmenni mellette.



jan. 1. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:

A fóbia az fóbia.

Ha nincs fóbiád, akkor meg nincs.


Mi ebbe a fura!?

jan. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!