Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor mi van ha valakinél 40...

Akkor mi van ha valakinél 40 éves kor felett diagnosztizálnak ADHD-t? Gyakorlati kérdés hogy oké és akkor most mi van, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mert a munkahelyek nem partnerek a helyzet megoldásában, tőlük aztán semmi segítséget nem kapok és máshonnan se nagyon mert ugyan honnan és kitől is kapnék
máj. 1. 13:21
 1/3 anonim válasza:
34%

ADHD (Figyelemhiányos-hiperaktivitás zavar) felnőttkorban való diagnosztizálása egyáltalán nem ritka. Sok felnőttnél csak később merül fel az ADHD gyanúja, és az esetek egy részében csak akkor kerül sor a hivatalos diagnózisra, amikor már felnőttkorban vannak.


Fontos megérteni, hogy az ADHD nem csak a gyerekeket érinti, hanem felnőtteket is. A diagnózis után többféle kezelési lehetőség áll rendelkezésre, amelyek segíthetnek a tünetek kezelésében és a mindennapi élet könnyebbé tételében.


1. **Gyógyszeres terápia:** Sok felnőtt ADHD-vel élő egyént gyógyszerekkel kezelnek, például stimulánsokkal vagy nem stimulánsokkal, amelyek segíthetnek a figyelem összpontosításában és a hiperaktivitás kezelésében.


2. **Pszichoterápia:** A pszichoterápia, például a kognitív viselkedésterápia, segíthet a felnőtteknek az ADHD-val kapcsolatos nehézségeik kezelésében, beleértve a szervezési képességek fejlesztését, az időgazdálkodást és a stresszkezelést.


3. **Életmódbeli változtatások:** Az életmódbeli változtatások, például az egészséges étkezés, a rendszeres testmozgás és a megfelelő alvás, segíthetnek a tünetek enyhítésében és az általános jólét javításában.


4. **Támogató szolgáltatások:** Sok helyen elérhetőek olyan támogató szolgáltatások, amelyek segíthetnek a mindennapi élet kihívásaival való megbirkózásban, például a szervezői készségek fejlesztése, a munkahelyi alkalmazkodások vagy támogató csoportok.


Fontos azonban megérteni, hogy minden egyén más és más, és az ADHD-vel élő felnőtteknek különböző kezelési stratégiák lehetnek hatékonyak. Az orvos vagy a szakember segíthet a legmegfelelőbb kezelési terv kialakításában és a megfelelő támogatások megtalálásában.

máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét problémád? Ki akarsz gyógyulni? Szerintem nem lehet teljesen, de van egy könyvem, amiben azt írják, a szervezetben lévő toxikus nehézfémek jelenléte okozza az adhd-t, szóval ha megpróbálsz úgy táplálkozni, hogy sikerüljön csökkenteni a nehézfémeket a szervezetedben, akkor lehet hogy javulni fog.
máj. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb ADHD-snak felnőtt korra kialakulnak azok a stratégiák, amellyel túl tudnak élni egy-egy napot, meg tudnak oldani számukra nehéz feladatokat. Vagy legalább már tudják, miket kell elkerülniük és miben jók. Szóval magadnak meg megoldanod. Felnőtt ember vagy.


Mássz bele a témába, olvass sokat, olvass sorstársakat, angolul is nagyon sok infó van!

Gyerekkorban lehet sok mindennel fejleszteni az agyat, mozgás, pozitív megerősítés, viselkedésterápia. Ezek felnőtt korban is hatásosak, csak már nem olyan mértékben. Magadat kell fejlesztened! Meg kell találnod a gyenge pontjaid és utána azokra rámenni, mit tehetsz, hogy jobb legyen.


Ha a munkád teljesen összeegyeztethetetlen az ADHD-val, akkor már utat kell keresned, ami jobban passzol hozzád. De erre korábban is rá lehet jönni azért, nem hirtelen alakul ki, születésedtől az vagy...

máj. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!