Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg elmegyógyintézetbe...

Tényleg elmegyógyintézetbe kerülnek a családból kivett beteg gyerekek?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogyha egy olyan gyereket vesznek ki a családból bántalmazás miatt akinek van valamilyen pszichiátriai diagnózisa (autizmus, ADHD) amire fel van neki írva gyógyszer akkor nem nevelőintézetbe zárják hanem elmegyógyintézetbe zárják ahol megkapja a gyógyszereit és a megfelelő orvosi segítséget a betegségeire. Ez igaz? Nem durva ez egy kicsit? Neketek mi a véleményetek erről? Szerintetek az autizmussal és ADHD-val élő gyerekeket tényleg helyes dolog elkülöníteni a normálisaktól és nevelőintézet helyett elmegyógyintézetbe zárni? Persze tudom, hogy a felírt gyógyszereit csak ott kaphatja meg és csak ott kaphat megfelelő orvosi segítséget de én ezt akkor sem helyeslem.

jan. 2. 01:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Mert hová kéne tenni őket? A szemészetre? Vagy a Lidl zöldséges részlegére?
jan. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Kezdjük ott, hogy alapvetően Magyarországon olyan "klasszikus" elmegyógyintézet már nem létezik. Vagy nem tudom pontosan mire gondolsz ez alatt, ezt kicsit pontosíthattad volna. Van pszichiátriai osztály (kórházban) és speciális intézetek.

Tesóm volt bent tavaly a gyerek pszichiátrián, volt bent több autizmussal élő és/vagy ADHD-s gyerek is, akik intézetisek voltak. Ők csak kivizsgálásra, gyógyszerbeállításra mentek, egyébként ugyanúgy intézetben, nevelőszülőknél voltak, mint mások. Itt átlagosan 2-3 hétig marad egy gyerek, ha komolyabb baja van (mondjuk anorexiás) akkor több hónapig vannak ott.

Illetve úgy tudom, hogy ha súlyosabb autizmusa van (nem képes ellátni önmagát), vagy szellemi fogyatékos, akkor -akár a családja kérésére is- kerülhet speciális intézetbe, ahol megkapja a számára megfelelő ellátást. (Ezt valaki aki jobban hozzáértő pontosíthatná, hogy ez milyen esetekben jellemző) Például ilyen Szegeden a Waltner Károly Otthon, a honlapjukon jobban utána tudsz nézni, hogy pontosan hogy mit csinálnak.

jan. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
2-es írja jól: normál gyermekotthonba, befogadó családhoz, nevelőszülőhöz stb. kerülnek és az állapotuknak megfelelő ellátást kapnak mellette (pszichológus, pszichiáter, gyógyszerek, fejlesztés stb.). A súlyos eseteket pedig bentlakásos intézetbe. Pont ugyanúgy, amikor egy szívbeteg vagy más krónikus beteg gyereket emelnek ki, azt se vágják be egy kórház belgyógyászatára, hanem amikor, ahogy szükséges kap ellátást a betegségére.
jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"normál gyermekotthonba, befogadó családhoz, nevelőszülőhöz stb. kerülnek és az állapotuknak megfelelő ellátást kapnak mellette (pszichológus, pszichiáter, gyógyszerek, fejlesztés stb.)."

Ezt egy kicsit nehezen hiszem el. Én úgy hallottam, hogy az ilyen gyerekeket nem rakhatják be a normálisak közé. Vannak külön gyermekpszichiátriai intézetek ahová ők kerülnek de nem rakják őket normális gyermekotthonba. A gyermekpszichiátriai intézetekben is vannak ágyak, étkezde, ők ott laknak 18 éves korukig. Egyébként meg ha úgy lenne ahogy mondanád, ki adná be nekik a gyógyszert egy normális nevelőintézetben? Ott nincsenek pszichiáterek, ápolók! Vagy csak oda leraknák a gyógyszert és vagy be veszi vagy lehúzza a wc-n a gyerek? Vagy beadják neki, hogy utána kiköpje? Csakmert egy ADHD-s gyerek nem lesz hajlandó bevenni a hiperaktivitás elleni gyógyszerét ha kábának, legyengültnek, szédültnek, tompának és nem önmagának érzi magát tőle. Tiltakozni fog ellene. Ezt csak egy pszichiátriai intézetben tudják megfelelően ellenőrizni, beadni neki, egy normális nevelőintézetben az ilyesmivel nem tudnak foglalkozni. És ha elkezd hisztizni, tiltakozni a gyógyszer ellen, ledobja magát a földre, dühöng akkor mit csinálnak vele? Egy normális nevelőintézetben nincs gumiszoba, nincsenek szíjak az ágyakon, nincs olyan injekciósan beadható idegnyugtató amivel megoldanák a problémáját. Hogy lehetne már egy autista, ADHD-s gyereket berakni egy normális nevelőintézetbe? Képzeld már el, hogy mennyire nem megoldható! Őket gyermekpszichiátriai intézetbe rakják, azok az intézetek pontosan amiatt léteznek! Azok nem kórházak, nem kórházba rakják őket, azok is egyfajta nevelőintézetek, ők ott laknak 18 éves korukig és 18 éves korukig megkapják a megfelelő kezelést. A gyermekpszichiátriai intézet nem kórházban van, az egy külön épület, egy nevelőintézet beteg gyerekeknek, ott laknak, az egy bentlakásos intézmény.

jan. 2. 17:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van olyan súlyos mentális problémával élő vagy fogyatékossággal élő gyerek, akinek az intézet a legjobb megoldás, van ismerősöm, aki a saját gyerekéről mondott le és adta be egy speciális intézetbe, mivel már nem bírta a nevelésével járó terheket (volt valami komplikáció szülésnél, ami miatt súlyos agyi fogyatékossággal született, 24 órás ellátásra volt szüksége és szellemileg teljesen nulla volt).

Viszont egy átlagos súlyosságú ADHD vagy magasan funkcionáló autizmus miatt felesleges lenne ilyen intézetbe pakolni egy gyereket. Illetve Magyarországon már szerencsére a legtöbb gyerek nem gyermekotthonba, hanem nevelőszülőkhöz kerül, ha valami miatt a biológiai szülője már nem viselheti gondját.

Tiniként voltam gyermekpszichiátrián, nem voltak állandó lakók. Legtöbb az anorexiás volt, de ők is csak addig maradtak, míg nem sikerült egészséges súlyra hozni őket. A maradék nagyrészt depresszió vagy öngyilkossági kísérlet miatt volt bent, de senki se maradt pár hétnél tovább.

jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Biztos van olyan súlyos mentális problémával élő vagy fogyatékossággal élő gyerek, akinek az intézet a legjobb megoldás,"

Dehát miért tennének be egy pszichiátriai diagnózissal rendelkező gyereket normális nevelőintézetbe? Ott nem tudja megkapni a megfelelő kezelést!

"Viszont egy átlagos súlyosságú ADHD vagy magasan funkcionáló autizmus miatt felesleges lenne ilyen intézetbe pakolni egy gyereket."

Hát pedig nekem átlagos súlyosságú ADHD-m van (nem tudom mennyire lehet átlagos súlyosságúnak nevezni azt ha sokszor elterelődik a figyelmem és egésznap ugrálok, rohangálok a lakásban, rázom a fejemet és a kezeimet ha nagyon boldog vagyok vagy nagyon gondolkodom) és magasan funkcionáló autista vagyok (aszperger-szindróma) enyhe tanulási nehézségem is van (valamiben magasan funkcionálok, valamikor meg nagyon nehéz a felfogásom és nehezen értelmezek egyszerű dolgokat, elvileg magas az IQ-m csak sokszor gond van a felfogásommal) és engem gyermekpszichiátriai intézetbe akarnak rakni. A szomszéd hamis vádakkal jelentette fel az anyámat amik egyáltalán nem igazak mert anyám összeveszett a szomszéddal és a szomszéd így bosszulja meg, megfenyegette az anyámat, hogy el fogok innen kerülni tőle. Kitalált mindenféle hazugságot, bántalmazás, kiabálás stb. voltak a rendőrségi feljelentésében. Egyszer már kihívta ide a rendőröket de nem ért el vele semmit mert a rendőrök természetesen látták, hogy nincs semmiféle probléma, a rendőrség még meg is cáfolta a feljelentést, ők is mondták, hogy a feljelentés alaptalan és nincs semmi valóságalapja. Mások is látják a szomszédon, hogy nem normális, illetve fenyeget is minket. A probléma az, hogy a gyámügy viszont nagyon komolyan veszi a feljelentést és most hamis vádak miatt ki akarnak emelni a családból és a diagnózisaim miatt el akarnak helyezni egy gyermekpszichiátriai intézetben ahol 18 éves koromban megkapom a megfelelő kezelést, gyógyszereket. Nekem fel vannak írva kötelezően ADHD elleni gyógyszerek de anyám nem adja be nekem (nem tudom ez mennyire számít illegálisnak) mert elsős koromban is szédültem tőlük, kaptam egy évig aztán már nem adja tovább a gyógyszereket évek óta mert nem akar nekem rosszat és nagyon kába voltam a gyógyszerektől, kb mintha nem is a valóságban lettem volna. Ha én bekerülnék 18 éves koromban egy ilyen gyermekpszichiátriai nevelőintézetbe azzal az lenne a baj, hogy begyógyszereznének és azt nem bírnám, régen sem bírtam, szédültem, kihánytam, egész napra bealudtam és nem tudtam megfelelően érzékelni a valóságot. Nem akarok bekerülni ilyen helyre, tudom mik történnek ott, leszíjazzák egy ágyra a gyerkeket, addig tömik beléjük az erős hiperaktivitás elleni gyógyszereket amíg még öntudatuknál vannak és a saját vizeletükben, székletükben fekszenek és alig kapnak enni. Így is nagyon válogatós vagyok, alig eszek meg valamit, csak nagyon drága kajákat tudom megenni, mert kb semmi sem ízlik meg alapból is ritkán van csak étvágyam és egy intézetben a túl sok gyógyszertől nem lenne egyáltalán étvágyam. Szóval ebbe én belehalnék szerintem.

"Illetve Magyarországon már szerencsére a legtöbb gyerek nem gyermekotthonba, hanem nevelőszülőkhöz kerül, ha valami miatt a biológiai szülője már nem viselheti gondját."

Én nem nevelőszülőkhöz kerülnék hanem 18 éves koromig gyermekpszichiátriai intézetbe mert vannak diagnózisaim meg felírt gyógyszereim amiket egyébként nem is kapok.

"Tiniként voltam gyermekpszichiátrián, nem voltak állandó lakók."

Nem korházban voltál véletlenül? Csakmert a kórház és a gyermekpszichiátriai nevelőintézet nem ugyanaz.

"de senki se maradt pár hétnél tovább."

Igen, mert az egy kórház volt ahol csak ideiglenesen megfigyelték őket, hogy eldöntsék, hogy betegyék-e őket intézetbe (van gyerekeknek és felnőtteknek is külön pszichiátriai bentlakásos intézet). A kórházból kiengedik őket, az intézetből évek után sem legtöbb esetben ha felnőtt pszichiátriai intézetről beszélünk. A gyermekpszichiátriai bentlakásos intézetekből 18 évesen engedik ki őket amint nagykorúvá válnak és mennek begyógyszerezve az utcára hajléktalannak.

jan. 2. 18:44
 7/11 A kérdező kommentje:

"A probléma az, hogy a gyámügy viszont nagyon komolyan veszi a feljelentést és most hamis vádak miatt ki akarnak emelni a családból és a diagnózisaim miatt el akarnak helyezni egy gyermekpszichiátriai intézetben ahol 18 éves koromban megkapom a megfelelő kezelést, gyógyszereket."

*18 éves koromig

ROSSZUL ÍRTAM!!! Azt akartam írni, hogy 18 éves koromig, nem azt, hogy 18 éves koromban!!!

jan. 2. 18:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekpszichiatria nem így működik. Nem költöznek ágyhoz ha nem vagy agresszív vagy önveszélyes.

Akkor lennék ott 18 éves korodik ha mondjuk most 1 hónap múlva lennél ennyi. De nem engednék, hogy foglalt náluk csak úgy a helyet évekig.

És az ADHD-t tényleg gyógyszerekkel kell kezelni. Ha szarul vagy tőle kérni kell másikat. Attól meg nem lesz semmi bajod ha ott leszel pár hétig, beállítják rendesen a gyógyszereid.

jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem a bolond szomszéd dönti el, hogy hova és mennyi időre küldenek.

Legrosszabb esetben is pár hetet töltesz majd pszichiátrián, amíg beállítják a gyógyszereidet.

jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"És az ADHD-t tényleg gyógyszerekkel kell kezelni. Ha szarul vagy tőle kérni kell másikat. Attól meg nem lesz semmi bajod ha ott leszel pár hétig, beállítják rendesen a gyógyszereid."

De én egyáltalán nem akarok gyógyszert szedni! Nem vagyok olyan nagyon szétszórt, ritkán terelődik el valamiről a figyelmem és nem olyan súlyos mértékben. Leginkább csak nagyon hiperaktív vagyok, amikor nagyon gondolkodm akkor nagyon gyorsan rázom a fejemet, legyezek a kezeimmel és járkálni, futkározni, ugrálni is szoktam bent. De én erre nem fogok gyógyszert szedni, ez nem olyan súlyos probléma! Minek erre gyógyszert szedni??? Egyébként sokszor ingerült is vagyok, nagyon enyhén szorongok nagyon ritkán, leginkább dühös szoktam lenni nagyon könnyen és nem szedek gyógyszert erre, nem érzem úgy, hogy gyógyszerre szorulnék! Nem szoktam szétverni magam körül dolgokat, nem szoktam őrjöngeni, nem teszek kárt magamban és másokban tehát nem szorulok gyógyszerre! Szerintem egyáltalán nem egészséges mindenféle értelmetlen sz*rságra feleslegesen bevenni mérgeket, drogokat, hogy kiforduljak önmagamból!

jan. 2. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!