Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg elmegyógyintézetbe...

Tényleg elmegyógyintézetbe kerülnek a családból kivett beteg gyerekek?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogyha egy olyan gyereket vesznek ki a családból bántalmazás miatt akinek van valamilyen pszichiátriai diagnózisa (autizmus, ADHD) amire fel van neki írva gyógyszer akkor nem nevelőintézetbe zárják hanem elmegyógyintézetbe zárják ahol megkapja a gyógyszereit és a megfelelő orvosi segítséget a betegségeire. Ez igaz? Nem durva ez egy kicsit? Neketek mi a véleményetek erről? Szerintetek az autizmussal és ADHD-val élő gyerekeket tényleg helyes dolog elkülöníteni a normálisaktól és nevelőintézet helyett elmegyógyintézetbe zárni? Persze tudom, hogy a felírt gyógyszereit csak ott kaphatja meg és csak ott kaphat megfelelő orvosi segítséget de én ezt akkor sem helyeslem.

jan. 2. 01:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Először úgy hangzas, mintha nem tudnát, mi az ADHD vagy hogy nem egy sprektrum állapot. Következő kell szakvélemény erről, hogy lehetsen beszélni róla. Gondolom meg van, mert felnőttként éveket kell várni.

Ha az van benne, hogy nem gyógyszer kezelés neked, ami nem jellemző, mert a súlyosabb esetekre adják oda a papírt. Nyilván nem kötelezhetnek bevenni semmit és nem biztos, hogy kapható itthon, ami működik neked.


Felteszem, hogy tudsz-e kellemesen tanulni gyógyszer beavatkozás nélkül akkár egyetemi szakon? Ha kiderül, hogy igen akkor nincs min aggódni.

jan. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!