Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek hogy valami...

Nagyon félek hogy valami komoly bajom van, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ez az egész december 5.én kezdődött. Rosszul lettem az iskolában, ájulás közeli állapotom volt de nem következett be ájulás. Hazamentem, az orvos kiírt egész hétre mert mellé meg is voltam fázva. Amikor visszamentem a suliba hétfőn ez miatt az egész miatt nagyon ideges voltam, ájulás közeli állapotom volt megint, de sokkal enyhébb mint múltkor, szerintem a dec. 5-ös cucc miatt volt. Aztán jobb lett, de a gyomorideg és a hányinger megmaradt. Egész téli szünetben nem volt semmi bajom de hétfő óta nagyon stresszelek, nagyon dobog a szívem, hányingerem van, alig bírok enni valamit, sokszor elkap a sírás és kisebb, pár másodpercig tartó ájulás közeli állapot szerű cuccom is volt már. A szüleim eléggé aggódnak hogy mi van velem, de hiába kérdezik hogy miért stresszelem be magam nem tudom megmondani az okát. Szerintem ez az egész az miatt van hogy tudat alatt félek visszamenni az iskolába mert félek hogy ez az ájulás közeli cucc megint megtörténik. Ti mit gondoltok erről, mit tanácsoltok mit tegyek? Menjek el pszichológushoz vagy próbáljam meg a szüleimmel jobban megbeszélni ezt az egészet? Azt hozzáteszem hogy ájulás közeli állapotom már 1-2 alkalommal korábban is volt, de akkor nem érdekelt, csak mostanában jobban aggódok minden ilyen dolgon, szerintem hipochonder vagyok.

16/L



jan. 3. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Kellene egy teljes kivizsgálás vérképpel, cukorméréssel, vérnyomásméréssel. Elsőkörben. A háziorvosod jobban odafigyelhetne rád, menj el hozzá megint. Addig is olvass többet, mert ne haragudj, de borzalmasan fogalmazol, és nem találod a helyes odaillő szavakat ("cucc"). Nem csak a tiktokot kell nézegetni.
jan. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
amikor elmentünk hozzá december 5.én megmérte a vérnyomásom azt mondta rendben van. Februárban voltam vérvételen és a cukromat is megnézték, ott sem találtak semmi rendelleneset, azt mondta az orvos hogy minden rendben van. Bocsi ha kicsit érthetetlenül fogalmazok, de most is nagyon ideges vagyok és azért nem találom a megfelelő szavakat se valószínűleg.
jan. 3. 10:45
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Február már régen volt. Amúgy se árt évente a vizsgálat. Ne parázz, valószínűleg nincs komoly baj. Nem nőttél mostanában hirtelen nagyot? Kamaszoknál ez is szokott hasonlót okozni.
jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már vagy 2 éve 153 centi magas vagyok szóval nem hiszem hogy a növéssel lenne a gond.
jan. 3. 10:51
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha úgy érzed, hogy elájulsz, guggolj le és vegyél lassan, mély levegőket. Nekem ezzel a módszerrel sikerült a villamoson elkergetni az ájulást.

Nem társul hozzá amúgy fejfájás? Fülzúgás? Szemfájdalom?

Lehet érdemes kérni a háziorvostól egy beutalót a neurológiára. Ha ott sincs semmi, akkor tényleg pszichológus. A sulinak nincs sajátja?

jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Majd akkor felhívjuk az orvost hogy írjon egy labor beutalót:)
jan. 3. 10:53
 7/13 A kérdező kommentje:
na ezt viszont nem tudom hogy a mi sulinknak van e saját iskola pszichológusa. Fülzúgás az szokott mellé lenni, vagyis nem is igazán fülzúgás, inkább halláscsökkenés. Neurológiára is el akarunk majd valamikor menni a migrénem miatt, szóval lehet hogy azt is sürgetem egy kicsit.
jan. 3. 10:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy migrénes vagy? Akkor neurológia mindenképp...

Több ismerősöm van aki fejfájást miatt ájulós meg hányós. Az legyen akkor az első amit megnézettek.

jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a halláscsökkenést pedig inkább ahhoz tudnám hasonlítani, amikor lemerülsz a víz alá és úgy hallod ahogy a felszínen beszélnek az emberek.
jan. 3. 10:57
 10/13 A kérdező kommentje:
ohh, ezt jó tudni
jan. 3. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!